fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Najgłośniejsze morderstwa III RP

Discovery Historia
Przypomnienie czterech zbrodni, które zelektryzowały polską opinię publiczną. Jako pierwsza zaprezentowana zostanie rekonstrukcja zdarzeń z 3 marca 2001 roku, kiedy dokonano napadu na filię Kredyt Banku przy ul. Żelaznej w Warszawie
Bezwzględni sprawcy z zimną krwią zastrzelili trzy kasjerki i ochroniarza. Życie czterech osób było dla napastników warte około 100 tysięcy złotych, które zrabowali z bankowego skarbca. Dzięki sprawnej pracy organów ścigania po kilku miesiącach udało się zatrzymać podejrzanych, którzy przyznali się do zarzucanego im czynu. Autorzy filmu pokażą, jak oskarżeni tłumaczyli się przed sądem, a także ujawnią, czy wyrazili skruchę i przeprosili rodziny ofiar. W kolejnym odcinku cyklu, pokazywanym tego samego dnia, przedstawiona zostanie zbrodnia z czerwca 1997 roku. Feralnego dnia warszawski maturzysta Tomasz Jaworski wybrał się z kolegami z klasy do parku Młocińskiego, aby przy ognisku świętować zdane egzaminy. Na absolwentów żoliborskiego liceum napadła grupa chuliganów uzbrojona w kije bejsbolowe. Tomasz został przez nich uprowadzony. Jak się później okazało – był długo torturowany, w końcu został zamordowany.
W cyklu przypomniane zostanie też zabójstwo 22-letniej Jolanty Brzozowskiej i zbrodnicza działalność czteroosobowej bandy napadającej starsze osoby na przełomie 1998 i 1999 roku.
 
22.00 | Disc. Historia | wtorek
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA