fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Pałace i Ogrody w smartfonie

Materiały Promocyjne
Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów opracowała mobilny przewodnik po obiektach zabytkowych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Można go już pobierać na smartfony
-  To pierwsza tego typu aplikacja w Polsce wykorzystująca do promocji zabytków najnowsze rozwiązanie technologiczne – mówi Krzysztof Korzeń z Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów. - Udostępniamy bezpłatne narzędzie, które z pewnością pomoże zwiedzać turystom nasz region.
Znajdują się w niej opisy zabytków, interaktywna mapa z możliwością wyznaczania trasy do poszczególnych obiektów (na podstawie systemu GPS) wraz z informacją o bazie noclegowej i gastronomicznej w zabytkach.
Dodatkowo w aplikacji znajduje się zakładka "aktualności", która będzie na bieżąco uzupełniana o informacje o wydarzeniach kulturalnych w Dolinie Pałaców i Ogrodów oraz zakładka "poradnik", w której znajdą się informacje dot. możliwości zwiedzania obiektów zabytkowych. Przewodnik ma trzy wersje językowe: polską, niemiecką i angielską.
Aplikacja jest przeznaczona na iPhony oraz telefony z systemem Android (m.in HTC, LG, Samsung, Sony Ericsson). Aby ją pobrać i zainstalować wystarczy odszukać ją w AppStore lub Android Market wpisując "dolina palacow" .
Dolina Pałaców i Ogrodów położona u podnóża Karkonoszy słynie z unikatowego kompleksu około 30 zamków i pałaców z XII - XX wieku. Na około 100 kmkw znajdują się gotyckie zamki, wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe rezydencje otoczone rozległymi parkami krajobrazowymi.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA