fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Felietony

Leszek Miller Siwy Lis i Ryszard Kalisz Pohukujący Miś

Jacek Lutomski
Rzeczpospolita
Wata szklana
– Polityk, który nie ma ambicji, nie żyje politycznie. Każdy polityk musi mieć ambicje i to wygórowane – powiedział Leszek Miller we wtorkowym programie "Tak jest". I dlatego Siwy Lis lewicowej polityki jest wiecznie żywy i wielki jak jego ambicje. Porzucił niegdyś listy SLD, ale dziś poucza tych, którzy tak robią: – Jeżeli kandydat mówi, że on przestaje lubić Sojusz Lewicy Demokratycznej, bo nie otrzymuje jedynki w jakimś ważnym dla niego okręgu, to jest to prymitywne i banalne.
A dlaczego sam został jedynką? – Moja sytuacja jest inna. Gdybym ja nie był na tej jedynce, to musiałbym w trakcie kampanii wyborczej odpowiadać na pytania pana i pana kolegów, dlaczego ja nie jestem na tej jedynce. A ja ciągle nie mogę na ten temat odpowiadać, więc niech już będzie ta jedynka – wyjaśniał Andrzejowi Morozowskiemu.
 
 
Były premier dokonał analizy programu wyborczego swojego ugrupowania. Gdy redaktor prowadzący zacytował, że zakłada on nowoczesną kolej i niedrogie, dostępne lotnictwo, Siwy Lis rzekł:
– To jest program dotyczący infrastruktury, ale zapewniam pana, że podobne hasła znajdzie pan we wszystkich innych programach dlatego, że nie można nic nie napisać o rozwoju infrastruktury. Zgadza się. Wszystkie hasła podobne i pisane z musu.
Co ciekawe, na tej samej infrastrukturze przejechał się parę godzin później Ryszard Kalisz Pohukujący Miś. Upierał się, że to są tylko... tytuły, które się wszystkim spodobają. Ale w końcu wyczuł, że się nie obroni, i zaatakował Grzegorza Kajdanowicza: – Panie redaktorze, nie spodziewałem się tego po panu! Bo dzisiaj o 18.30 pański kolega redaktor Morozowski to samo pytanie zadał Leszkowi Millerowi. Nie oglądał pan kolegi? To jakiś plagiat!
Pytania redaktorów nie są zapewne szczytem kreatywności, ale odpowiedzi polityków to dopiero plagiaty popełniane w myśl partyjnych instrukcji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA