fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Jazz i elektronika na całe lato

Europejskiej sławy jazzmani, rockmani i przedstawiciele sceny elektronicznej mają występować podczas wakacji (pięć razy w tygodniu) na Scenie Letniej Złotych Tarasów.
W każdy piątek magnesem dla młodzieży będzie cykl "Electronic Waves". Na piątkowej inauguracji zagrają goście z Niemiec – Kinky White Horse, oraz rodzimi artyści z kręgu elektroniki: Manes, czyli Błażej Mikołaj Malinowski, oraz Michał Wolski. W sobotę w charakterze gwiazdy tygodnia wystąpi Ya Sou – grupa istniejąca z przerwami od 1973 r., grająca mieszankę jazzu, folku, klasyki. Skład jest płynny, jedyną stałą jest w nim współzałożyciel (z Wojtkiem Waglewskim) i lider – Milo Kurtis.
Jazzowe atrakcje gwarantuje cykl "WSJD Suplement", prezentujący artystów rekomendowanych przez Mariusza Adamiaka, szefa festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. I tak, od wtorku (5.07) do czwartku (7.07) posłuchamy tria Adama Pierończyka (znakomitemu saksofoniście i kompozytorowi, który na co dzień współpracuje z czołówką jazzu europejskiego i amerykańskiego, partnerują tym razem młodzi Polacy – kontrabasista Henryk Gradus i perkusista Dawid Fortuna).
Jeśli idzie o jazz, to w kolejnych tygodniach w ramach "WSJD Suplement" na patio w Złotych Tarasach zaplanowano m.in. rewelacyjne trio RGG (12 – 14.07), zespół Jacka Kochana (19 – 21.07), polsko-ukraińską formację Warszawa – Kyiv Express (26 i 27.07), rumuńską Nicolas Simon Group (28.07) oraz rodzimą grupę Adam Wendt Trio (2 – 4.08). A jako gwiazdy tygodnia wystąpią np. Pati Mo (9.07), Me Myself and I (16.07) oraz Mikromusic (23.07).
Scena Letnia, Złote Tarasy (patio), Warszawa, ul. Złota 59, wstęp wolny, piątek (1.07) – czwartek (7.07), godz. 20
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA