fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Mieć szerokie horyzonty

Materiały Promocyjne
Miejska akcja to świetna okazja, żeby zachęcić dzieci do bliższych kontaktów ze sztuką. Dla najmłodszych przygotowano spotkania z tańcem, modą czy literaturą. Wybrany program można połączyć z wycieczkami przyrodniczymi.
Muzeum Pałac w Wilanowie zaprasza 2 i 3 lipca od godz. 11 na weekend polsko-francuski pod hasłem „Moda króluje".
Podczas tej podróży po modzie i obyczajach obu państw uczestnicy zajrzą do szaf elegantek z XVII wieku, poznają ówczesne trendy w projektowaniu ubrań. Dodatkowo przygotowano tu też spacery po pałacu i parku, wykłady,  pokazy na dziedzińcu, warsztaty czy quizy.
Do kolejnej królewskiej rezydencji zaprosi Fundacja Ogrody Muzyczne, która na dziedzińcu Zamku Królewskiego 21 lipca i 28 lipca zorganizuje Dziecięce Ogrody Muzyczne w całości poświęcone historii tańca. Bogactwo form ruchowych goście Ogrodów poznają dzięki fragmentom filmów oraz scenicznym pokazom tanecznym (dokładny program jeszcze nie jest znany, ale w ubiegłym roku wystąpiły tu dzieci z Egurrola Dance Studio czy ze Studia Taneczno-Aktorskiego Hanny Kamińskiej – może zobaczymy, jakie zrobiły postępy...).
Do wyboru są też: cykl plenerowych działań kulturalnych związanych z historią przestrzeni nadwiślańskiej („Królewskie spacery", Arkady Kubickiego), zajęcia interdyscyplinarne z plastyki, muzyki, ruchu i teatru (MDK Muranów, ul. Stawki 10) czy lekcje literackie „Różne oblicza miłości, przyjaźni i pomocy w twórczości A. Lindgren" (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 64, ul. Plutonu Torpedy 47).
Warszawa: Lato ze sztuką i przyrodą, różne lokalizacje, program: www.lato.warszawa.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA