fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Osiemdziesiąte urodziny Ignacego Gogolewskiego w Teatrze Polo

Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Ignacy Gogolewski będzie świętował swoje 80. urodziny spektaklem „Grube ryby" według zapomnianej sztuki Michała Bałuckiego, którą z powodzeniem na scenie Polonii odświeżyła Krystyna Janda.
Gogolewski, uczeń m.in. Jana Świderskiego, Mariana Wyrzykowskiego oraz Jana Kreczmara, uważany jest za jednego z ostatnich kontynuatorów starej szkoły aktorskiej. Jako pierwszy po wojnie zagrał Gustawa-Konrada w „Dziadach" w reżyserii Aleksandra Bardiniego w 1955 roku, stając się dla krytyków wzorcowym aktorem teatru romantycznego. Przez lata udowadniał jednak, że świetnie czuje się również w zupełnie odmiennym repertuarze, m.in. rolą Jęzorego Pasiukowskiego w sztuce Witkacego „W małym dworku" w reżyserii Wandy Laskowskiej w 1959 roku, jako Hrabia Szarm w „Operetce" wyreżyserowanej przez Jerzego Grzegorzewskiego w 2000 roku czy jako Laurenty w „Na czworakach" przygotowanych przez Kazimierza Kutza w 2001 roku.
W „Grubych rybach", komedii Bałuckiego o parze zdziecinniałych, ale sympatycznych staruszków swatających młode panny dwóm zatwardziałym starym kawalerom, Ignacego Gogolewskiego zobaczymy jako Onufrego Ciaputkiewicza. Jego żonę Dorotę, równie wielką zwolenniczkę romansów, zagrała Wiesława Mazurkiewicz. Dzięki świetnie bawiącym się konwencją aktorom Krystynie Jandzie udało się stworzyć przedstawienie, które przywróciło teatrowi humor Bałuckiego i okazało się idealną propozycją dla widowni szukającej lekkiej i jednocześnie dobrze zrealizowanej rozrywki.
„Grube ryby", sztuka Michała Bałuckiego, reż. Krystyna Janda, wyk. Wiesława Mazurkiewicz, Ignacy Gogolewski, Teatr Polonia, Warszawa,  ul. Marszałkowska 56, bilety: 40 – 70 zł, sobota (25.06), godz. 16
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA