fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Rosyjski bank SG najgorszy

Iwona Trusewicz
Rosbank, kontrolowany przez francuski Societe Generale, miał najgorszy wśród rosyjskich banków wynik finansowy za miniony rok - ok. 255 mln dol. straty
W pierwszym rocznym sprawozdaniu finansowym bank należący w 74,8 proc. do SG wykazał zysk netto 2,5 mld rubli, ale potem musiał te wyliczenia poprawić i wyszła strata netto 7,5 mld rubli (255,2 mln dol.).
W sprawozdaniu bank tłumaczy, że wynik stał się ujemny po uwzględnieniu rezerw na możliwe straty z udzielanych pożyczek. Ich uwzględnienie w sprawozdaniu rocznym to efekt „bardziej konserwatywnej oceny ryzyka".
Analitycy podkreślają, że w I kw. tego roku jakość obsługi portfela kredytowego Rosbanku pogorszyła się. Zaległości w spłatach dotyczą prawie 26 proc.i wyrosły z 24,2 mld rubli do 30,5 mld rubli (1,08 mld dol.).
"Kommersant" dowiedział się, że ujemne wyniki banku nie zmienią planów francuskiego właściciela - grupy Societe Generale. Zamierza ona do lipca zakończyć konsolidację swoich rosyjskich aktywów.
Specjaliści szacują, że aktywa Rosbank, SG Wastok oraz połączonych Deltakredit i Rusfinansbank przekroczą 600 mld rubli (21,3 mld dol.).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA