fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Za czas rejsu żołnierz dostanie dietę

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Więcej wysyłanych za granicę żołnierzy otrzyma dodatki wojenne
Tak wynika z wchodzących jutro w życie zmian rozporządzenia w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych pełniących służbę poza granicami państwa. Dodatkowe świadczenia otrzymają żołnierze zawodowi skierowani do pełnienia służby poza granicami państwa w innym celu niż udział w składzie kontyngentu wojskowego.
Zgodnie z nowymi przepisami żołnierze zawodowi kierowani do pełnienia służby w składzie załóg jednostek pływających Marynarki Wojennej będą dostawali za czas rejsu do miejsca wykonywania zadań poza granicami państwa i za czas powrotu do kraju należność zagraniczną w wysokości 25 proc. diety zagranicznej. Takie samo świadczenie otrzymują żołnierze zawodowi marynarze odbywający ćwiczenia wojskowe poza granicami kraju.
Ponadto nowe przepisy regulują status żołnierzy przebywających w rejonie misji w innych celach niż wykonywanie zadań nałożonych na misję (dotyczy to w szczególności załóg statków powietrznych, które wykonują loty do rejonów działania Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz żołnierzy kierowanych do PKW w celu konserwacji lub naprawy sprzętu tam użytkowanego). Tej grupie wojskowych przyznane zostają takie uprawnienia jak te, które przysługują obecnie żołnierzom zawodowym pełniącym służbę w kontyngentach.
Podstawa prawna:
Przeczytaj także artykuły:
Czytaj także w serwisie:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA