fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Filharmonia Narodowa dla Japonii

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
materiały prasowe
Charytatywny koncert muzyków Filharmonii Narodowej na rzecz muzyków w Sendai w Japonii poszkodowanych w trzęsieniu ziemi i fali tsunami
Odpowiadając na apel Międzynarodowej Federacji Muzyków, artyści Filharmonii Narodowej podjęli decyzję o przyłączeniu się do akcji na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i fali tsunami w Japonii w marcu br. Artyści wykonają charytatywnie drugi finałowy koncert bieżącego sezonu artystycznego 11 czerwca 2011 o godz. 18:00. Usłyszymy na nim III Symfonię G. Mahlera z udziałem Ewy Wolak (alt) oraz Orkiestry Symfonicznej i Chóru Żeńskiego Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.
Muzycy Orkiestry i Chóru oraz Maestro Wit postanowili przekazać swoje honoraria na rzecz poszkodowanych, ponadto planujemy działania związane z pozyskaniem dodatkowych pieniędzy (zbiórka pieniężna, licytacje płyt itp.).
Artyści Filharmonii Narodowej są głęboko poruszeni tragedią, która wydarzyła się w Japonii. Orkiestra wyjeżdża tam regularnie na koncerty i jest zawsze przyjmowana bardzo ciepło. Niespełna dwa miesiące przed trzęsieniem ziemi wystąpiła w Sendai, mieście, które ucierpiało najbardziej. 16 stycznia 2011 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Antoniego Wita dała tam pierwszy koncert swojego 129. zagranicznego tournée - wraz z laureatami ostatniego Konkursu Chopinowskiego. Wszystkie środki uzyskane w ramach koncertu i działań dodatkowych będą przeznaczone na potrzeby japońskich muzyków z tego miasta, którzy ponieśli największe straty.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA