fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rewolucje w krajach arabskich

Doradca prezydenta USA w Jemenie

W Jemenie nie ustają antyrządowe demonstracje. Na zdjęciu demonstracja w Sanie.
AFP
John Brennan, jeden z najbliższych doradców prezydenta USA do walki z terroryzmem rozmawiał z wiceprezydentem Jemenu Abd-Rabbu Mansour Hadim.
Po ucieczce z ograniętego wojną domową kraju prezydenta Alego Abdullaha Saliha pełni on obowiązki głowy państwa i zwierzchnika sił zbrojnych. Biały Dom nie ujawnia przebiegu konsultacji.
Wcześniej władze Arabii Saudyjskiej potwierdziły fakt przybycia na leczenie prezydenta Jemenu Saliha, który został ranny podczas ostrzału swojej siedziby przez rebeliantów. Wczoraj przez cały dzień media podawały sprzeczne informacje na temat losów prezydenta kraju: według jednych prezydent miał zginąć, inne podawały również sprzeczne wiadomości na temat stanu jego zdrowia: miał być lekko ranny lub być w stanie ciężkim.
BBC informuje, że stan prezydenta Alego Abdullaha Saliha, rannego w szyję i klatkę piersiową, jest ciężki. Duży odłamek tkwi ponoć tuż obok serca polityka.
W związku z napiętą sytuacją w Jemenie John Brennan w ubiegłym tygodniu przebywał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA