fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Fado, porto i portugalskie pyszności

Lina Rodrigues, wykonawczyni pieśni fado
materiały prasowe
Kto słuchał tylko fado, choćby w najlepszym wykonaniu, a nie miał przed sobą kieliszka porto i talerza tripas, nie wie co to Portugalia, nie zrozumie o czym śpiewa tęsknym głosem piękna Mariza.
Czy trzeba lecieć do Lizbony czy Porto by rozkoszować się nostalgiczną muzyką i innymi urokami tego kraju? Nie, jeśli od 30 maja do 4 czerwca będziemy gośćmi Tygodnia Portugalskiego „Smaki Portugalii” w Hotelu InterContinental Warszawa.
Po sukcesie pierwszej edycji imprezy rok temu, Polsko–Portugalska Izba Gospodarcza oraz hotel InterContinental Warszawa ponownie organizują największą promocję Portugalii w Polsce. Goście Tygodnia Portugalskiego będą mieli okazję skosztowania tradycyjnych kulinariów portugalskich słynących z bogactwa smaków.
W każdy wieczór od godz. 19:00 zaprezentuje się inny region Portugalii. Początek będzie należał do położonej na północy prowincji Tras-os-Montes, a zakończy słynna z pięknych plaż i eleganckich hoteli Algarve i wyspy: Madera oraz Azory. Każdy z tych regionów ma swoje charakterystyczne potrawy, które zostaną przyrządzone w Warszawie pod czujnym okiem doświadczonego szefa kuchni Gila Martinsa.
Ale rozkosze podniebienia nie zostałyby w pamięci długo gdyby nie doznania estetyczne i kulturalne. Tych dostarczy Lina Rodrigues, wykonawczyni pieśni fado, która po raz drugi będzie gościła w Polsce. Jak powiedział Tiago Costa, sekretarz generalny Polsko–Portugalskiej Izby Gospodarczej (PPCC): - zbieżność nazwiska artystki z portugalska legendą fado Amalią Rodrigues jest przypadkowe. Ale Lina wykonywała partie młodej śpiewaczki w musicalu „Amalia” opartym na historii jej życia.
Lina Rodrigues należy do wschodzących gwiazd fado, ma wyjątkowy, charakterystyczny i silny głos, potrafi skupić uwagę publiczności już od pierwszej piosenki. Swą karierę zaczęła w wieku dziesięciu lat. Teraz jest gwiazdą najważniejszego klubu w Lizbonie Casa de Fado. Co ciekawe, pierwszy zagraniczny koncert miała przed laty w Warszawie.
Drugim zespołem, który przybliży nam kulturę swego kraju podczas Tygodnia Portugalskiego „Smaki Portugalii” będzie Zespół Muzyczny Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Porto TAFEP. Zespół zyskał sławę w całej Portugalii różnorodnym repertuarem i profesjonalnym poziomem występów. Swoją drogą należy się uznanie dla akademików z Porto za umiejętności muzyczne. W Polsce żadna uczelnia ekonomiczna nie może poszczycić się własnym zespołem tego rodzaju. Grupa wykonuje tradycyjny repertuar, a także klasyczne utwory portugalskich kompozytorów.
- Ważnym osiągnięciem Polsko–Portugalskiej Izby Gospodarczej jest nie tylko zapraszanie portugalskich artystów do Polski, ale także wspieranie wyjazdów polskich twórców i wykonawców do Portugalii - podkreślił wiceprzewodniczący PPCC Antonio Castro.
Więcej informacji na stronie: www.flavoursofportugal.pl, rezerwacje: gourmet@ihg.com

 
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA