fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Macierewicz: zamach w Smolensku mało prawdopodobny

Antoni Macierewicz
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Polityk PiS Antoni Macierewicz przekonuje, że nigdy nie twierdził, iż katastrofa smoleńska nie była wypadkiem
Szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy Tu-154 Antoni Macierewicz (PiS) był w środę gościem poświęconej katastrofie debaty zorganizowanej przez studentów UW z koła naukowego Centesimus Annus i portal Rebelya.pl.
Czytaj więcej o debaciePytany przez uczestników, odniósł się do wersji zamachu jako przyczyny katastrofy. – Ta kwestia jest równie mało prawdopodobna jak wszystkie inne podawane do wiadomości publicznej i przesądzane już hipotezy – stwierdził.
– Nigdy publicznie nie stwierdziłem, że to był zamach – mówił i dodawał, że głoszenie tej tezy próbuje się nieustannie przypisywać Prawu i Sprawiedliwości.
Zdziwiony deklaracją Macierewicza jest poseł PO Włodzimierz Karpiński. – Pan Macierewicz wiele razy wypowiadał się o prawdopodobieństwie zamachu, nigdy się od takich spiskowych hipotez nie odciął, choć miał ku temu wiele okazji – zapewnia Karpiński.
Politolog Artur Wołek zwraca jednak uwagę, że PiS nigdy oficjalnie nie twierdził, że w Smoleńsku doszło do zamachu. – To jest raczej teza pojawiająca się w prawicowej blogosferze, która sympatyzuje z tą partią – podkreśla.
Fragment zapisu audio debaty na Uniwersytecie Warszawskim
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA