fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Budowa Stadionu Narodowego opóźniona - Puls Biznesu

Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie z lotu ptaka - 08.03.2011 Autor: Krystian Trela
www.stadionnarodowy.org.pl
Paweł Majewski
Do końca czerwca 2011 r. nie uda się zakończyć budowy Stadionu Narodowego - ostrzegają podwykonawcy. - Opóźnień nie ma - przekonuje wykonawca
O opóźnieniach na budowie głównej polskiej areny Euro 2012 donosi "Puls Biznesu".
- W trakcie każdego projektu mogą wystąpić czynniki, które skutkują przesunięciem terminów. Tak było zeszłej zimy - mówi w rozmowie z rp.pl Karolina Szydłowska rzecznik głównego wykonawcy - konsorcjum Alpinie Bau, PBG i Hydrobudowy. Jednocześnie przekonuje, że w tym roku opóźnień już nie będzie, zastrzegając że nie na wszystkie prace konsorcjum ma wpływ.
Podwykonawcy wypowiadają się anonimowo, ale są bardziej dosadni.
- Są opóźnienia, których już nie uda się nadrobić. Przy dobrej woli wszystkich stron i maksymalnym sprężeniu stadion może być oddany do użytku przed 30 czerwca, ale część robót na pewno będzie skończona po tym terminie, realnie - do końca 2011 r. - stwierdził w rozmowie z "PB" prezes jednej z firm podwykonawczych.
- Nie szukałbym sensacji w dyskusji między generalnym wykonawcą, a podwykonawcami, czy ktoś się opóźni o miesiąc na jakimś odcinku, czy nie. To są sprawy pomiędzy generalnym wykonawcą, a podwykonawcami - stwierdził prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Zapewnił, że stadion będzie gotowy w terminie, bo za każdy dzień przekroczenia terminu oznacza wielomilionowe kary dla wykonawcy.
Rzeczniczka głównego wykonawcy pytana o to czy zaplanowany na wrzesień mecz Polska - Niemcy odbędzie się na Narodowym odpowiada: - Mamy taką nadzieję.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA