fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Dostojny studencki jubilat śpiewa coraz lepiej

Chór UW w ubiegłym roku zdobył główne nagrody na festiwalach w Łodzi i Hajnówce
archiwum chauw
Niedzielnym koncertem Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego chce uczcić 90-lecie swojej działalności
Wieczór zaplanowany w Studiu im. Lutosławskiego nazwali przekornie: „Tylem wytrwał!". Studenci zaśpiewają jednak utwory, za które wielokrotnie otrzymywali nagrody na rozmaitych konkursach, więc chyba owo wokalne trwanie było całkiem przyjemne.
Chór Uniwersytetu Warszawskiego to jeden z najstarszych zespołów tego typu w Polsce. Powstał w 1921 roku, czas II wojny i lata po niej spowodowały przerwę w działalności. Ale jak na zespół amatorski osiągnął wiek naprawdę imponujący. Najważniejsze jest jednak to, że nadal się rozwija.
Miał wielu znakomitych szefów dyrygentów. Od 2002 r. kieruje nim pierwsza w dziejach kobieta – Irina Bogdanovich. Razem zdobyli w 2006 r. Fryderyka za płytę z utworami współczesnych polskich kompozytorów.
Chór występuje w kraju i zagranicą, a przede wszystkim wprowadza studentów w świat wielkiej muzyki. Bierze udział w wykonaniach wielkich dzieł oratoryjnych Bacha, Beethovena czy Verdiego, ale studenckie głosy świetnie też potrafią zabrzmieć a cappella.
Podczas koncertu inaugurującego jubileusz 90-lecia zespół zaprezentuje się w utworach kompozytorów różnych epok. Dyrygować będzie oczywiście Irina Bogdanovich. A jako soliści wystąpią Marta Czarkowska (sopran) i Krzysztof Chalimoniuk (baryton).
 
Tylem wytrwał!, Studio im. Lutosławskiego, Warszawa, ul. Modzelewskiego 59, niedziela, godz. 19, bilety 15 zł, bilety.polskieradio.pl
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA