fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Hybrydy: Jedyny koncert oryginalnego amerykańskiego bluesmana

To będzie jedyny występ tria Turnera w Polsce
Materiały Promocyjne
Nieziemskie riffy gitarzysty i wokalisty Eddiego „Devil Boya" Turnera uświetnią 45. Warsaw Blues Night. Usłyszymy więc artystę wyjątkowego, choć mało w Polsce spopularyzowanego.
 
Przydomek „Devil Boy" przylgnął do niego, kiedy współpracował ze sławnym Otisem Taylorem, wpływając na brzmienie jego zespołu. Magazyn „Guitar Player" nazwał jego styl: „gitarową nutą nie z tego świata, dodającą muzyce Taylora kosmicznego nastroju".
Eddie Turner urodził się na Kubie, a wychowywał w Chicago, gdzie mieszkali i występowali niemal wszyscy znaczący bluesmani. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat. Podczas studiów na University of Colorado na początku lat 70. związał się z punkowym zespołem The Immortal Nightflames, a następnie z grupą Zephyr. Po jej rozwiązaniu zaprzestał występów.
Dopiero dziesięć lat później przyjął zaproszenie od trębacza Rona Milesa tworzącego nowy elektryczny zespół. Tu zauważył go bluesman Otis Taylor i w 1995 r. zaprosił do swojej grupy. Nagrali razem pięć albumów i odbyli kilka znaczących tras koncertowych.
Od kilkunastu lat Eddie „Devil Boy" Turner występuje z własnymi zespołami. W muzyce inspiruje się nie tylko elektrycznym chicagowskim bluesem, ale także gospelem i rockiem, co nadaje jej oryginalny styl. Jego kwintesencję zawarł na płycie „Rise".
 
Eddie „Devil Boy" Turner Trio, Hybrydy, Warszawa, ul. Złota 7/9, bilety: 25 – 40 zł, rezerwacje: www.hybrydy.com.pl, niedziela (27.03), godz. 19
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA