fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

PO wciąż bez szefa sztabu

Andrzej Wyrobiec
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Andrzej Wyrobiec powiedział „nie”. Czy szefem sztabu wyborczego PO zostanie europoseł Sławomir Nitras lub Jacek Protasiewicz?
– To będzie dla nas najtrudniejsza z kampanii – mówi „Rz" polityk z otoczenia premiera, zaangażowany w poszukiwanie szefa sztabu PO na jesienne wybory.
Wymagania są spore, bo partia musi odrobić słabnące wyniki i przygotować się do ostrej rywalizacji z PiS. Zwłaszcza że jesienna kampania będzie się też różnić od poprzednich stylem.
– Nie będzie spotów i billboardów, każdy poseł będzie ją prowadzić głównie w terenie, dlatego kierowanie sztabem dla polityka, który sam startuje, może być bardzo trudne – mówi Krzysztof Tyszkiewicz, rzecznik Klubu PO.
Politycy wstępnie zakładali, że sztabem pokieruje sekretarz generalny partii Andrzej Wyrobiec. Sam nie kandyduje i sprawdził się już jako szef sztabu w czasie ostatnich wyborów samorządowych. Ponieważ Wyrobiec nie jest posłem i niechętnie pojawia się w mediach, twarzą sztabu była wtedy Małgorzata Kidawa-Błońska. Tym razem jednak, jak wynika z informacji „Rz", Wyrobiec nie chce prowadzić kampanii. – Zapowiedział już to premierowi. Nie chce uczestniczyć w wojenkach medialnych z PiS – opowiada polityk Platformy.
Na razie premier nie zdecydował, komu powierzyć funkcję. – Sprawa ma się rozstrzygnąć w najbliższych tygodniach – twierdzi rozmówca „Rz". Wśród innych kandydatów brani pod uwagę są dwaj europosłowie: Sławomir Nitras i Jacek Protasiewicz. Niewykluczone jednak, że Nitras sam wystartuje, co uniemożliwiłoby mu kierowanie centralną kampanią.
Pewne jest, że Donald Tusk chce, by w sztabie wyborczym zasiedli razem politycy ze skonfliktowanych grup: skupieni wokół ministra Cezarego Grabarczyka i marszałka Grzegorza Schetyny.
– W sztabie będą przedstawiciele wszystkich środowisk w Platformie – potwierdza Jarosław Gowin, wiceszef Klubu PO. Platforma zapowiedziała już powołanie zespołu ds. programu wyborczego. Mają do niego wejść m.in. kojarzony ze Schetyną poseł Rafał Grupiński oraz rzecznik rządu Paweł Graś, bliski współpracownik Tuska.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA