fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Targowisko sztuki

www.targowiskosztuki.com
materiały prasowe
Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na Targowisko sztuki. Studenci i absolwenci ASP będą sprzedawać swoje dzieła 20 marca w Arkadach Kubickiego
Targowiska organizowane są od kilkunastu lat, na początku na Akademii, potem krótko w Hotelu Harenda, a od lutego 2010 r. w Arkadach, duża przestrzeń tego miejsca pozwala na uczestnictwo ok. stu pięćdziesięciu artystów. Więcej na - targowiskosztuki.com
Oferta jest różnorodna. Najwięcej jest obrazów, ale można kupić również ceramikę, rzeźby i biżuterię. Ceny nie są wygórowane. Oryginalne dzieło sztuki można kupić już za 50 zł. W przypadku obrazów i grafik koszt zależy od wymiarów obiektów. Rzadko artyści żądają więcej niż kilkaset złotych. Można trafić na prawdziwą okazję. Kto wie kim będzie sprzedający za dziesięć lat, może najdroższym polskim artystą?
W Arkadach pojawiały się osoby, które dawały bardzo wysokie ceny. - Moim zdaniem kosmiczne – komentuje Ania Bańbuła, absolwentka ASP, organizatorka Targowiska. Twórcy często  nie starali się sprzedać swoich prac, chcieli je tylko pokazać. Do Arkad przychodzą  mecenasi sztuki i właściciele galerii, którzy szukają nowych talentów. - Nie znam kogoś, kto został w ten sposób odkryty, ale wiem, że wiele osób już tutaj nie przychodzi, mają swoje pracownie i galerie. Może na jakimś etapie twórczości pomogło im Targowisko – mówi Bańbuła.
Drugą stroną medalu jest fakt, że poziom prac prezentowanych na Targowisku jest bardzo zróżnicowany. Jest wielu artystów, nie każdy może być najlepszy. - Zauważyłam, że odwiedzający Targowisko goście mają wyczucie, wybierają te lepsze – opowiada Bańbuła. - Preferują prace nowoczesne, rzadziej zwracają uwagę na sztukę przedstawiającą – dodaje. Zdarza się, że kupujący biorą sobie zbytnio do serca słowo „targowanie". - Byłem świadkiem jak kobieta chciała zbić cenę grafiki ze 150 zł do 100 zł. Przecież dziewczyna, która ją sprzedawała zapłaciła więcej za materiały, a gdzie czas i talent jaki zainwestowała w swoją pracę? Byłem zażenowany – komentuje jeden z uczestników projektu.
Zaletą oferty Targowiska, jest to, że prace są oryginalne, młodzi oddają im swoją duszę. Często styl nie jest jeszcze wypracowany, ale fakt niepowtarzalności dzieła dodaje mu wartości. Na Targowisku można znaleźć przedmioty, które mogą ozdobić naszą codzienność. Nie warto kupować kolejnej reprodukcji. Lepiej wybrać się na Targowisko.
Targowisko sztuki.
Zamek Królewski w Warszawie
ARKADY Kubickiego
20 marca 2011 (niedziela)
godz. 11-16
WSTĘP WOLNY.
Więcej na - targowiskosztuki.com
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA