fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Dokument "Niewidome miłości" w tv

Planete
Świetny słowacki dokument Juraja Lehotsky'ego to opowieść o miłości rozgrywającej się w świecie osób niewidomych. Ale oglądając ją szybko się o tym zapomina. Bohaterowie przeżywają wszystko z niezwykłą siłą i wrażliwością, której można im tylko pozazdrościć
Reżyser z ciepłem i humorem wprowadza widza w tę intymną historię. Układa ją z epizodów i fragmentów rozmów. Na początku poznajemy nauczyciela muzyki. Peter uwielbia zabawiać żonę zmyślonymi historyjkami, które ilustruje grając na pianinie. Jego małżeństwo pełne jest miłości, zrozumienia i przywiązania. Drugi wątek to historia zakochanego Roma. Mężczyzna próbuje przekonać do siebie niechętnych mu rodziców dziewczyny. Aby stale czuć jej obecność, nie rozstaje się z dyktafonem, na którym odtwarza głos ukochanej.
Bohaterką trzeciej opowieści jest ciężarna Elena. Razem z mężem zastanawia się, jaka przyszłość czeka ich dziecko. Film zamyka historia Zuzanny, nastolatki zafascynowanej muzyką klasyczną. Dziewczyna, podobnie jak jej rówieśniczki, marzy o miłości, a większość czasu spędza w Internecie.
Każdy z epizodów opowiedziano w inny sposób, w zgodzie z dynamiką i emocjami poszczególnych bohaterów. Raz centralnym punktem jest bujna wyobraźnia, raz głęboko przeżywana tęsknota. Gdy Peter snuje przed żoną jedną z fantastycznych historii, reżyser przenosi go do nierealnego, podwodnego, animowanego świata.
Pełnometrażowy debiut Lehotsky'ego otrzymał nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych
na festiwalu w Cannes. Był pokazywany na festiwalu filmowym Planete Doc Review.
20.45 | planete | niedziela
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA