fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najczęściej latamy do Londynu

najpopularniejsze loty
Rzeczpospolita
Prawie 17 proc. osób korzystających z lotów regularnych z polskich lotnisk podróżuje do Londynu
To wciąż najpopularniejszy kierunek podróży Polaków. W zeszłym roku polskie porty lotnicze obsłużyły w ruchu regularnym 15,5 mln osób. Z lotów czarterowych skorzystało kolejne 3,24 mln osób.
Wśród kierunków regularnych największym powodzeniem cieszyły się loty do i z Londynu. Z oferty przewoźników na trasach do Londynu skorzystało 2,6 mln osób – podaje Urząd Lotnictwa Cywilnego. – Jednak zainteresowanie tym kierunkiem z roku na rok maleje – mówi Katarzyna Krasnodębska, rzecznik ULC.
Wśród dziesięciu najpopularniejszych miast wśród Polaków znajduje się m.in. Frankfurt (6,26 proc. klientów), Monachium (4,85 proc.), Dublin (4,8 proc.), Paryż (4,6 proc.), Oslo (3,7 proc.) czy Rzym (2,8 proc.).
– Wszystkie z tych kierunków, poza Dublinem i wspomnianym Londynem, z roku na rok obsługują coraz więcej pasażerów. Liczba osób udających się do Dublina spadła w zeszłym roku o ponad 3,3 proc. w porównaniu z rokiem 2009 – wyjaśnia Krasnodębska.
Zainteresowanie lataniem do i z Duesseldorfu rok do roku wzrosło o 46 proc., rejsami do Oslo o ponad 20 proc., a do stolicy Włoch – o 15 proc. Wszystkie kierunki brytyjskie odnotowały spadek o 1,1 proc., a irlandzkie o 10,6 proc.
Turyści korzystający z lotów czarterowych najczęściej udawali się do Egiptu – ten kierunek w sumie wybrało 1,04 mln osób – ok. 30 proc. z osób korzystających z oferty czarterowej. Kolejnymi najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku okazały się Grecja (465 tys. osób) oraz Turcja (444 tys. osób).
Najbardziej w ciągu 12 miesięcy zeszłego roku rosło zainteresowanie kierunkami włoskimi, na których linie lotnicze przewiozły o 66 proc. klientów więcej niż w roku 2009 oraz egipskimi, które obsłużyły rok do roku o 34 proc. więcej osób.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA