fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Koncert tria Cezarego Konrada w Skwerze

Cezary Konrad od blisko 20 lat uznawany jest za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego
Nagrał sto albumów, choć tylko jeden w roli lidera. Jest tak zapracowanym sidemanem najróżniejszych formacji, że niewiele czasu pozostaje mu na prowadzenie własnych zespołów. Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne
Warto więc posłuchać jego tria, które utworzył z gitarzystą Markiem Napiórkowskim i basistą Robertem Kubiszynem. Wiele lat grał z nimi w zespole towarzyszącym Annie Marii Jopek, co wróży doskonałe wzajemne porozumienie.
Cezary Konrad w 1989 roku założył z pianistą Filipem Wojciechowskim Central Heating Trio. Grupa wygrała rywalizację młodych zespołów w konkursie festiwalu Jazz Juniors '90 w Krakowie, dotarła do finałowych zmagań konkursów w Leverkusen i Hoeliard.
W 1996 roku ukazał się album „Meeting in Krakow" firmowany wspólnie z gitarzystką Susan Weinert. W tym czasie perkusista intensywnie koncertuje ze swoim kwartetem, ale dopiero w 1999 roku decyduje się na nagranie pierwszego, w pełni autorskiego albumu „One mirror... many reflections". Otwierający płytę utwór „Allan" dedykuje słynnemu gitarzyście Allanowi Holdsworthowi.
Ważnym wydarzeniem w karierze Cezarego Konrada był koncert z triem Włodka Pawlika na North Sea Jazz Festival 1998. W 2005 roku założył Cezary Konrad The New Band, a teraz trio gwarantujące jazz na najwyższym poziomie.
Cezary Konrad Trio, Skwer, filia Centrum Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, wstęp 20 zł, rezerwacje: tel. 22 619 05 13, niedziela (6.03), godz. 20
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA