fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Kadry

Zbigniew Jagielło
Fotorzepa, Szymon Łaszewski Szymon Łaszewski
Dariusz Wolak
Magdalena Lemańska
Zbigniew Jagielło będzie prezesem PKO BP przez kolejną kadencję. W środę rozstrzygnięty został konkurs na szefa największego polskiego banku. Wzięło w nim udział czterech kandydatów. Oprócz obecnego szefa banku także Wojciech Papierak, wiceprezes odpowiedzialny za pion detaliczny, Sławomir Lachowski, były prezes BRE Banku, i Mirosław Boniecki, były wiceprezes Banku BPH.
Michał Chyczewski, były wiceminister skarbu, został członkiem zarządu MCI Partners, firmy z grupy MCI Management. Będzie odpowiadał za transakcje M&A i rozwój nowych produktów inwestycyjnych oraz funduszy związanych z rynkiem infrastruktury i nieruchomości. Chyczewski pracował m.in. w Arthur Andersen Polska i Banku BPH. W latach 2007 – 2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Odpowiadał za transakcje prywatyzacyjne oraz nadzór nad instytucjami finansowymi i instytucjami rynku kapitałowego. Ostatnio był dyrektorem w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Daniel Wierzbicki został 1 marca powołany przez radę nadzorczą Orlenu Gaz na członka zarządu tej spółki. Będzie odpowiadał za finanse. Wierzbicki był dotąd dyrektorem w Banku Ochrony Środowiska.
Grzegorz Owczarski i Jerzy Binkiewicz zrezygnowali z zasiadania w zarządzie Mostostalu Warszawa. Pierwszy z nich był wiceprezesem ds. rozwoju infrastruktury. Drugi pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju budownictwa.
Rada nadzorcza Inter Polska Towarzystwa Ubezpieczeń odwołała ze stanowiska prezesa Anielę Schreyner. Na razie nie powołała nikogo na jej miejsce.
Jarosław Sobolewski, dyrektor generalny Interactive Advertising Bureau Polska (IAB Polska), stowarzyszenia zrzeszającego pracodawców branży internetowej, został szefem IAB Europe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Sobolewski od dwóch lat był członkiem zarządu IAB Europe.
Piotr Majcherkiewicz dołączył do zarządu Inteliwise. Będzie odpowiadał za sprzedaż produktów w Polsce (spółka zajmuje się produkcją tzw. wirtualnych konsultantów – awatarów). Majcherkiewicz to jeden z pionierów branży IT w kraju. Był założycielem i do niedawna prezesem Woli Info. Firma, która była na GPW, została w 2010 r. przejęta przez francuski koncern Devoteam. Inteliwise jest notowany na NewConnect.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA