fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Szef Kubicy: nie zabronię mu rajdów

ROL
Rozmowa „Rz”: Eric Boullier, szef Lotus Renault, o przyszłości Roberta Kubicy
[b]Rz: Jak się teraz czuje Robert Kubica?[/b]
Eric Boullier: Wciąż jeszcze jest za wcześnie na odetchnięcie z ulgą. Codziennie rano i wieczorem kontaktuję się z doktorem Riccardo Ceccarellim [osobisty lekarz Kubicy – przyp. red.] i Daniele Morellim [menedżer kierowcy – przyp. red.]. Dobra wiadomość jest taka, że piątkowa operacja przebiegła pomyślnie. Zła, że Robert jeszcze musi wrócić na salę operacyjną. Ale przynajmniej dobrze jest usłyszeć, że operacja łokcia się udała. Musi być teraz cierpliwy, wiem, że dojdzie do siebie.
[b]Kiedy już wydobrzeje i będzie chciał wrócić do rajdów, pozwoli mu pan?[/b]
Dobre pytanie! Jak sam powiedział, rajdy to część jego życia. Pozwalają mu zachować równowagę i czynią z niego lepszego kierowcę. Jeśli popatrzy mi prosto w oczy i powie, że znowu chce wystartować w rajdzie, to nie mogę mu w tym przeszkodzić. Jedynym warunkiem może być prośba, aby wystartował w rajdzie o wysokim standardzie. Jeśli znów miałoby pójść coś nie tak, wolałbym, żeby konsekwencje były mniej dotkliwe.
[b]Czy praca Nicka Heidfelda podczas pierwszego testu i najlepszy czas dnia zrobiły na panu wrażenie?[/b]
Trudno powiedzieć o wrażeniu. Myślę, że Nick po prostu spełnił oczekiwania. Dzięki doświadczeniu przekazał dobre informacje zespołowi, wskazał drogę rozwoju i pomógł pozbyć się pewnych problemów oraz poprawić balans samochodu. Kiedy chcieliśmy sprawdzić, jaki czas okrążenia uda mu się uzyskać, osiągnął wartościowy wynik. Wykonał dobrą pracę.
[b]Czy to oznacza, że dostanie szansę w wyścigach?[/b]
W poniedziałek usiądę z inżynierami i dyrektorem technicznym, aby przeprowadzić dokładną analizę. Zastanowimy się, co dzięki swojemu doświadczeniu może wnieść do zespołu podczas nieobecności Roberta. Jeśli analizy wypadną pozytywnie, potwierdzimy jego udział w kolejnym teście. Jeśli nie, zwrócimy się do innego kierowcy.
[b]Ma pan na myśli jakieś konkretne nazwiska?[/b]
Tak. Rozmawiałem już z Vitantonio Liuzzim, spotkałem się także z Pedro de la Rosą.
[b]Czyli Bruno Senna nie ma szans na wyścigowy fotel?[/b]
To trochę inna sytuacja. Daliśmy mu w niedzielę szansę, żeby po trzech dniach testów trochę sobie pojeździł, nabił kilometry i lepiej się przygotował. Chcę, aby był gotowy, jeśli będziemy potrzebowali kolejnego nagłego zastępstwa. Ale mam nadzieję, że już się to nam nie przydarzy.
[b]Załóżmy, że Robert w pełni dojdzie do siebie i w pewnym momencie tego sezonu będzie gotowy do powrotu na tor. Jeśli w tym samym czasie Nick będzie się liczył w walce o mistrzowski tytuł, jaką decyzję podejmie zespół?[/b]
Zobaczymy. Bardzo lubimy Roberta i czekamy na jego powrót. Nick wykonuje teraz swoją pracę, a jeśli będzie się liczył w walce o tytuł, wtedy zobaczymy. Nie będzie to łatwa decyzja.
[i]rozmawiał w Jerez Mikołaj Sokół[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA