fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Wiosną zacznie się telewizyjna walka na muzyczne show

Polsat do jury zaprosił m.in. Korę, Elżbietę Zapendowską i Adama Sztabę
Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
W Polsacie i TVN zobaczymy nowe programy, które mają wyłowić wokalne talenty. Ale wrócą też sprawdzone seriale
Konkurs, wyraziste jury, mili prowadzący, wysoka wygrana (100 tys. zł), zagraniczny pomysł – programy obu stacji są bardzo podobne. – Stacje stawiają na to, co sprawdza się u konkurencji. W efekcie okazuje się, że programy różnią się jedynie prowadzącymi – podkreśla Maciej Żakowski, socjolog zajmujący się mediami i popkulturą.
Główną gwiazdą „X-factor” w TVN, opartego na brytyjskim pomyśle zrealizowanym już w 16 krajach, ma być Kuba Wojewódzki. Oprócz niego w jury zasiądą: wokalista Czesław Mozil i Maja Sablewska, była menedżerka Dody. Program poprowadzi dziennikarz TVN 24 Jarosław Kuźniar. „X-factor” będzie pokazywany od 6 marca, w niedziele o godz. 20. – Mamy w ofercie sześć największych rozrywkowych show – mówi „Rz” Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. I zapewnia, że „Taniec z gwiazdami”, „Mam talent” czy „Top model. Zostań modelką” wrócą na antenę.
W sobotę, 5 marca, w Polsacie zadebiutuje „Tylko muzyka. Must be the music”, program na amerykańskiej licencji. Występujących będą oceniać: znana z pierwszego muzycznego show Polsatu „Idola” Elżbieta Zapendowska, wokalistka Kora, kompozytor Adam Sztaba oraz Wojtek Łozowski z zespołu Afromental.
Program poprowadzą gwiazdy stacji Paulina Sykut i Maciek Rock. – Muzyczne programy zawsze były domeną Polsatu – podkreśla Nina Terentiew, dyrektor programowy stacji.
Będą i inne nowości. TVN pokaże teleturniej „Wipeout – wymiatacze”, w którym cztery drużyny z różnych krajów pokonywać będą tor przeszkód. „Cofnij zegar” to z kolei program, w którym dietetyk i trener poradzą uczestnikom, jak żyć zdrowo i wyglądać dobrze (emisja od marca, także w niedziele).
Zarówno w Polsacie, jak i TVN w marcu zadebiutują nowe seriale. TVN w niedzielę pokaże „Przepis na życie” z Magdaleną Kumorek, Piotrem Adamczykiem, Borysem Szycem i Mają Ostaszewską. Serialową nowością Polsatu jest zaś „Linia życia” z Pauliną Chruściel, Anną Samusionek, Małgorzatą Potocką i Radosławem Pazurą (do obejrzenia od poniedziałku do piątku o 19.30).
Stacje stawiają też na sprawdzone seriale. Na antenę Polsatu wracają „Szpilki na Giewoncie”, „Hotel 52” i „Pierwsza miłość”, a w TVN znów zobaczymy „Usta, usta”, „Na Wspólnej” i „Prosto w serce”.
Z kolei 7 kwietnia TVN pokaże dokumentalny film Ewy Ewart o katastrofie smoleńskiej. Z cyklu „Prawdziwe historie” stacja wyprodukowała zaś trzy nowe fabularne filmy bazujące na historiach boksera Przemysława Salety, siatkarki Agaty Mróz i Jasia Meli, niepełnosprawnego chłopca, który zdobył biegun.
W tym tygodniu wiosenne ramówki zaprezentują także TVP 1 i TVP 2.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA