fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Nie będzie TVP Historia?

Andrzej Fidyk
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Miejsce kanału historycznego ma zająć nowy – TVP Dokument – dowiedziała się „Rz”. Ma nim pokierować Andrzej Fidyk, dokumentalista
Wczoraj zarząd, składający się z osób kojarzonych z lewicą, poinformował o swych planach członków rady nadzorczej TVP. Oficjalnie powodem jest nierentowność kanału. Ale, jak wynika z informacji „Rz”, dyrektor biura programowego i p.o. rzecznika telewizji Jacek Snopkiewicz na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej miał stwierdzić, że programy prezentowane w TVP Historia są nieobiektywne.
– Mówił, że jego zdaniem te programy są niesłusznie naświetlane – mówi „Rz” osoba uczestnicząca w posiedzeniu. Z Jackiem Snopkiewiczem nie udało nam się wczoraj skontaktować.
Ostatecznie rada, w której większość mają osoby kojarzone z lewicą i PO, pozytywnie zaopiniowała uchwałę zarządu o zmianie treści koncesji. – Zawsze byłem obrońcą TVP Historia, bo uważam, że ten kanał dobrze wypełnia misję publiczną, o której tyle się wszędzie mówi. Dlatego jest mi smutno, że zapadła taka decyzja – mówi „Rz” Bogusław Szwedo, członek rady nadzorczej TVP.
Po pozytywnym zaopiniowaniu przez radę uchwały zarządu, ten wystosuje wkrótce wniosek do KRRiT o zmianę w treści koncesji. – Znam ten zamiar, ale wypowiadał się będę dopiero, gdy wpłyną w tej sprawie stosowne dokumenty i poznam założenia tej zmiany – mówi „Rz” Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady.
W listopadzie 2006 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się inauguracja pracy kanału tematycznego TVP Historia, który zaczął nadawać 3 maja 2007 r. Korzysta z produkcji własnych i zasobów archiwalnych TVP.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA