fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Dąbrowski nowym członkiem Zarządu PZU

Bloomberg
Przemysław Dąbrowski został nowym członkiem zarządu PZU. Funkcję tę przestał pełnić Dariusz Filar, który pozostaje nadal członkiem Rady Nadzorczej Spółki
Dąbrowski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, ma doświadczenie w zarządzaniu finansami w ubezpieczeniach, w zarządzaniu inwestycjami finansowymi oraz w przeprowadzaniu dużych transakcji finansowych.
Karierę zawodową rozpoczął w latach 1993-1998 pracując jako analityk i kontroler finansowy w Whirlpool Polska. W latach 1998–2000 był skarbnikiem w AIG Polska. W latach 2000–2001 pełnił funkcję dyrektora finansowego, członka zarządu Creative Team SA (Grupa Elektrim). Z PZU związany z przerwami od 2001 roku. Od stycznia 2010 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu PZU Życie SA. Ponadto od kwietnia 2009 roku był dyrektorem zarządzającym ds. finansów w Grupie PZU, zaś od stycznia 2010 roku jest Dyrektorem Grupy PZU ds. Finansów w Centrali PZU.
Zasiada w radach nadzorczych następujących spółek zależnych od PZU Życie SA a pośrednio również od PZU SA: PZU Asset Management SA, TFI PZU SA oraz Tower Inwestycje Sp. z o.o.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA