fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Młoda supergrupa Jerzy Małek Group

Jerzy Małek ma w dorobku siedem autorskich albumów
Materiały Promocyjne
Występ zespołu Jerzy Małek Group zwieńczy tegoroczny cykl koncertów “Na Pradze jest jazz”
Lider przygotował specjalny, świąteczny skład muzyków, zaprosił czołowych polskich jazzmanów młodego pokolenia. Przy fortepianie zasiądzie Marcin Wasilewski, na saksofonie zagra Łukasz Poprawski, na kontrabasie Michał Barański, a na perkusji Arek Skolik.
[wyimek] [link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne[/link][/wyimek]
To zupełnie nowy zespół, a jego konfiguracja trwała do ostatniej chwili. W tym roku ukazała się znakomita płyta “Bop Beat” sygnowana przez Jerzy Małek Group, ale żadnego z tych muzyków nie znajdziemy na jej okładce. Nic dziwnego, album został nagrany trzy lata wcześniej, a dziś trębacz jest już dużo dalej na drodze poszukiwań własnego stylu. Skład zespołu sugeruje odniesienia do kwintetu Milesa Davisa z lat 60., ale z pewnością będzie to muzyka bardziej nowoczesna.
Jerzy Małek ma w dorobku siedem autorskich albumów. Pierwszy “By Five” wydał dziesięć lat temu. Przez wiele lat występował z zespołami gwiazd polskiego jazzu reprezentującymi jego główny, mainstreamowy nurt (Muniak, Namysłowski, Śmietana, Szukalski), nie zaniedbując swoich własnych projektów. Serią koncertów jesienią 2010 r. przypomina każdy z nich w osobnej odsłonie, sięgając do swoich wcześniejszych kompozycji i prezentując nowe.
Jerzy Małek jest utalentowanym kompozytorem, czego dowiódł najpełniej na swej najnowszej płycie “Bop Beat”. Znajdziemy tam potencjalny jazzowy przebój “Get Up” z rapowaną partią Miki Urbaniak, funkowe rytmy w dwóch wersjach tematu “Red Neons”, ale przede wszystkim ekspresyjne solówki lidera i jego kolegów.
W ankietach magazynu “Jazz Forum” Jerzy Małek plasuje się tuż za dwójką czołowych polskich trębaczy: Tomaszem Stańką i Piotrem Wojtasikiem. Młody trębacz patrzy na swoją muzykę z perspektywy współpracy z najlepszymi jazzmanami. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach zdobył nagrody w konkursach: Improwizacji Jazzowej Katowice 99, Jazz Juniors 99, Klucz do Kariery 99, Nowa Nadzieja 2000, Międzynarodowe Zmagania Jazzowe 2004. Jest jednym z największych talentów nowej fali polskiego jazzu.
[ramka][b]Jerzy Małek Group, Skład Butelek[/b], ul. 11 Listopada 22, Warszawa, bilety: 10 zł, rezerwacje: tel. 602 33 88 24, sklad@skladbutelek.pl, piątek (17.12), godz. 20. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA