fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dla kogo Żabka?

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Piotr Mazurkiewicz
Przejęciem sieci ma być zainteresowany Tesco, Carrefour oraz dwóch inwestorów finansowych. Transakcja o wartości 300 mln zł ma być zawarta jeszcze w tym roku
Taką informację podała wczoraj wieczorem powołując się na nieoficjalne źródła agencja Reuters. - W grze są cztery oferty, dwie od sieci Carrefour i Tesco oraz dwie inwestorów finansowych - podaje agencja. Żabka należy do funduszu Penta Investments, który kupił ją w 2007 r. za 550 mln zł. Jozef Janov partner zarządzający Penta Investments na Polskę nie chciał skomentować tych informacji.
Dla rynku jest to o tyle zaskakujące, że Penta ostatni skłaniała się raczej do wprowadzenia Żabki na giełdę, a wiążące decyzje mają zapaść prawdopodobnie w styczniu. Sprzedany miał być tylko pakiet akcji, ale fundusz chce nad firmą zachować kontrolę.
- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rozważamy trzy scenariusze dotyczące przyszłości sieci Żabka. Są to: wprowadzenie spółki na giełdę, sprzedaż sieci inwestorowi branżowemu lub jej dalszy rozwój w ramach Grupy Penta. Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie rynku Żabką, zarówno ze strony inwestorów branżowych, jak i finansowych. Natomiast żadne wiążące decyzje dotyczące tej inwestycji jeszcze nie zapadły - mówi Rz Martin Danko, PR manager Penta Investments.
Komentarza Penty ani sieci Carrefour nie udało się nam jak dotąd uzyskać. - Trudno nam komentować takie informacje, to kolejna niepotwierdzona rynkowa plotka - wyjaśnia Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska.
Żabka jest jedną z największych w naszym kraju sieci sklepów osiedlowych. Ma ok 2,2 tys. placówek, jej obroty w ub.r. wyniosły 2,1 mld zł, a zysk netto 105 mln zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA