fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Cudzoziemki o stolicy

Katarzyna Federowicz, fot. Gęsia Skórka
Materiały Promocyjne
W najbliższą sobotę, w Nowym Wspaniałym Świecie odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach festiwalu Warszawa Jest Kobietą! Po nim koncert FEDEracji
Są piękne, zdolne i bardzo egzotyczne. Liza przyjechała z Afganistanu, Aiko z Japonii, Elena z Rosji a Gianna z Urugwaju. Do Polski przyciągnęły je różne koleje życiowe. Zostały - z miłości do miasta. Podczas spotkania opowiedzą o swoim doświadczeniu życia w obcym mieście i kraju, o tym jak postrzegają nas - warszawianki oraz o konfrontacji swojej tożsamości kulturowej z warszawską rzeczywistością.
W spotkaniu weźmie również udział najbardziej znana Francuska w Polsce - Elizabeth Duda, autorka ostatnio wydanej książki "Lulu i Żożo". Spotkanie poprowadzi dziennikarka i podróżnika, Marzena Filipczak, która napisała książkę pt. "Jadę sobie".
Po spotkaniu krótką prelekcję na temat praw kobiet na świecie wygłosi Joanna Piotrowska, szefowa Feminoteki.
Ostatni dzień festiwalu Warszawa Jest Kobietą! zakończy koncert FEDEracji, z wokalistką Katarzyną Federowicz na czele.
[ramka][srodtytul]4.12 (sob.) WARSZAWIANKI, CUDZOZIEMKI!
Miejsce: Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63
14.00-16.00 Warszawianki, cudzoziemki! Spotkanie z cudzoziemkami, które związały swoje życie z Polską i Warszawą: z Lizą Sherzai z Afganistanu, Gianną Benvenuto z Urugwaju, Japonką Aiko Tachi-Zalewską i Rosjanką Eleną Egovorą. Gospodynią spotkania jest Marzena Filipczak, autorka przewodnika dla podróżujących kobiet „Jadę sobie”.
16.30-18.00 Pokaz filmu przyrodniczego Modliszka, 1959 Mapa Świata Kobiet! Przewodnik feministyczny Joanny Piotrowskiej z Feminoteki.
20.30 -22.00 FEDEracja, koncert etno-jazzowy. Zagrają: Kasia Federowicz (wokal), Marcin Olak (gitary), Dominik Strycharski (wokal/bbox), Robert Siwak (instrumenty perkusyjne).
W czasie festiwalu w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat będzie można zobaczyć fragment wystawy Eastern Girls – Lithuania and Poland. Organizatorzy: Ambasada Republiki Litewskiej w Polsce oraz Galeria “Meno parkas” w Kownie.[/ramka]
Festiwal jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy!
[i] Szczegółowy program festiwalu na blogu : [link=http://warszawajestkobieta.blox.pl]http://warszawajestkobieta.blox.pl[/link] oraz facebooku![/i]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA