fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Innowacje szansą na rozwój

Kamertony Innowacyjności
Materiały Promocyjne
Tylko niewiele ponad 20 proc. polskich przedsiębiorstw wprowadza innowacje, średnia dla UE wynosi 39,5 proc., a w Niemczech przekracza 70 proc.
- Polscy przedsiębiorcy nie wiedzą, że mówią prozą - trochę żartobliwie, a trochę smutno przekonuje Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek, ekspert PKPP Lewiatan - Potocznie innowacje rozumiemy jako nakłady na badania i rozwój, a przecież jest to znacznie szersze zjawisko. To też unowocześnienie produktu, choćby dodanie do jogurtu nowego składnika, zmienienie metodologii marketingowej, czy zaproponowanie nowej usługi - ekonomistka zwraca uwagę, że wprowadzenie konta internetowego przez banki było działaniem innowacyjnym, tak samo jak stworzenia "jaka niespodzianki" Nie wierze, że przedsiębiorstwa przynajmniej raz na jakiś czas nie wprowadzają innowacyjnych rozwiązań.
Z najnowszego badania Lewiatana i Deloitte Sp. z o.o. na reprezentatywnej grupie dużych przedsiębiorstw, zatrudniających od 250 pracowników wynika, że firmy powoli zmieniają nastawienie do innowacyjności. Rozumieją, że nie uda im się poprawić jakości, jeśli nie będą wprowadzały innowacyjnych rozwiązań. - Firmy deklarowały, że zamierzają postawić na jakość, a ta wymaga zmian, czyli innowacji. Zmieniło się także postrzeganie czynników budujących pozycje konkurencyjną firm na rynku światowym i UE. O ponad 50 proc. wzrosło znaczenie jakości oraz innowacyjnego charakteru dóbr i usług. Przedsiębiorstwa coraz częściej też oceniają inwestycje w innowacje jako strategiczne. - dodaje Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek.
PKPP Lewiatan wraz z BRE Bankiem przy współpracy Dun and Bradstreet po raz piąty przygotowuje Ranking Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce. Efektem będzie wskazania zwycięzców w czterech głównych kategoriach: mikrofirmy, przedsiębiorstwa małe, średnie i duże. Dodatkowo nagrodzone zostaną przedsiębiorstwa, które wyróżniają się ze względu na osiągnięcia w poszczególnych rodzajach innowacyjności - produktowej, procesowej, organizacyjnej i marketingowej. Docenione zostaną też przedsiębiorstwa, które wdrożyły innowacyjne rozwiązania przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Zwycięzcom rankingu tradycyjnie wręczone zostaną Kamertony Innowacyjności.
[ramka]By wziąć udział w badaniu należy do 20 sierpnia br. wypełnić ankietę dostępną na stronie [link=http://www.pkpplewiatan.pl " target="_blank"]www.pkpplewiatan.pl[/link] lub [link=http://www.innowacyjnefirmy.pl " target="_blank"]www.innowacyjnefirmy.pl[/link]. Udział w badaniu jest bezpłatny. [/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA