fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Podatnicy polubili internet

Jeśli ktoś nie lubi Internetu, może przyjść do urzędów skarbowych osobiście
Flickr
Strona internetowa szybkipit.onet.pl, dzięki której podatnicy mogą szybko i sprawnie składać roczne rozliczenia podatkowe, do połowy marca zanotowała już ponad milion odsłon - poinformował resort finansów
Z uruchomionej w końcu lutego strony skorzystało prawie 327 tys. użytkowników. Według danych z ostatnich dni co godzinę stronę odwiedza ponad 440 osób, a liczba odsłon przekracza 1,5 tys. Średnio każdy użytkownik zagląda na stronę częściej niż 3 razy.
Ministerstwo wyjaśnia, że oprócz wielu interesujących i przydatnych informacji i porad, na stronie została udostępniona specjalna aplikacja, z pomocą której można w prosty i szybki sposób przesłać zeznanie podatkowe drogą elektroniczną. Można tam również znaleźć formularze podatkowe, broszury informacyjne i inne niezbędne informacje pomocne w rozliczeniu rocznym. Ponadto podatnicy znajdują tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub – korzystając z forum dyskusyjnego – mogą zadać własne pytanie ekspertom z Krajowej Informacji Podatkowej.
Jeśli ktoś nie lubi Internetu, może przyjść do urzędów skarbowych osobiście. W trakcie dni otwartych organizowanych w soboty, podatnicy mają możliwość złożyć zeznanie i skorzystać z pomocy i podpowiedzi pracowników urzędu. Najbliższa taka pracująca sobota w urzędach skarbowych, odbędzie się 24 kwietnia w godzinach 9-13. Dodatkowo - jak informuje resort finansów - cały ostatni tydzień kwietnia (czyli od 26 do 30 kwietnia) urzędy będą pracowały dłużej niż zwykle.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA