fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

Osiągnięcia samorządu Jawora

Herb Jawora
Urząd Miasta
Z okazji 20-lecia reaktywowania samorządu terytorialnego w Polsce prezentujemy najważniejsze wydarzenia w samorządach
Opisy powstały na podstawie odpowiedzi samorządów na ankietę Związku Miast Polskich pod tytułem „Najważniejsze wydarzenia i hity 1990-2010”. Związek przygotowuje rocznicową publikację multimedialną.
Najważniejsze wydarzenia ostatnich 20. lat samorządu Jawora.
[srodtytul]Liga miast[/srodtytul]
W 2004 roku powstała organizacja skupiająca miasta, obiekty i miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Jej celem jest wspólna promocja miejscowości w kraju i za granicą.
[srodtytul]Księstwo Świdnicko-Jaworskie[/srodtytul]
Wspólnym mianownikiem działań promocyjnych stowarzyszenia o nazwie Księstwo Świdnicko-Jaworskie jest idea księstwa, które od wczesnego średniowiecza pełniło rolę integracyjną pod względem gospodarczym, społecznym i politycznym. Stowarzyszenie organizuje m.in. Turniej Rajców Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, rajdy rowerowe, regaty żeglarskie, wyścigi drezyn kolejowych.
[srodtytul]Targi chleba[/srodtytul]
Międzynarodowe Targi Chleba to niezwykłe wydarzenie o charakterze gospodarczym, kulturalnym i społecznym. Przez trzy dni można podziwiać kunszt najlepszych piekarzy i cukierników z wielu krajów Europy, smakować wyjątkowe wyroby i zapoznać się z tradycją pieczenia chleba. W ramach targów odbywają się: Europejskie Dni Chleba, Konferencja Rzemiosła Śląskiego, Ogólnopolski Konkurs Bezpieczna Piekarnia oraz wybory Miss Międzynarodowych Targów Chleba.
[srodtytul]Koncerty pokoju[/srodtytul]
Jaworski Koncert Pokoju to międzynarodowy festiwal muzyki odbywający się w wyjątkowym wnętrzu Kościoła Pokoju pw. Ducha Świętego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.
[srodtytul]Rewitalizacja rynku[/srodtytul]
Inwestycja zakłada wymianę sieci wodno-kanalizacyjnych, przyłączy i wymianę nawierzchni płyty rynku z odtworzeniem układu komunikacyjnego, wymianą oświetlenia ulicznego, budową klombów z niską zielenią oraz wprowadzenie elementów małej architektury. Inwestycja pochłonie prawie 6 mln zł.
[srodtytul]Ośrodek wypoczynkowy[/srodtytul]
Rozwój infrastruktury turystyki aktywnej na terenie ośrodka wypoczynkowego "Jawornik" obejmuje budowę boisk i strefy aktywnego wypoczynku, w tym: budowę dwóch boisk do siatkówki, boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową oraz boiska do piłki nożnej, ścianki wspinaczkowej oraz skate parku.
Źródło: Związek Miast Polskich
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA