fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zyski z gospodarki zasobami mieszkaniowymi są wolne od CIT

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Odwołanie się do znaczenia zwrotu „zasoby mieszkaniowe” z ustawy o CIT zdefiniowanego w ustawie o własności lokali nie powoduje, że zyskuje ono nową treść
[b]Tak postanowił Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 12 lutego 2010 r., (II FSK 1551/08).[/b][srodtytul]Jaki jest problem[/srodtytul]Spółdzielnia mieszkaniowa zwróciła się o udzielenie pisemnej informacji w zakresie stosowania art. 17 ust. 1 pkt 44 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=3EC0892953EAF58605FEE453B6E7CBF6?id=115893]ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych[/link]. Ponieważ organy podatkowe nie uznały jej stanowiska za słuszne, złożyła skargę do sądu.[srodtytul]Skąd to rozstrzygnięcie[/srodtytul]WSA podzielił dokonaną przez organy podatkowe interpretację art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT. Wyjaśnił, że do 31 grudnia 2006 r. spółdzielnie mieszkaniowe korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4f ustawy. Zakres zwolnienia zmienił się 1 stycznia 2007 r.Art. 1 pkt 18 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=184122]ustawy z 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA