fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sąd oddalił wniosek ZNTK Łapy o zmianę rodzaju upadłości

Sąd nie znalazł podstaw faktycznych i prawnych do zmiany sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego – poinformowała "Rz" sędzia Joanna Toczydłowska
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał orzeczenie oddalające wniosek zarządu Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach o zmianę sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego z obejmującego likwidację majątku dłużnika na postępowanie z możliwością zawarcia układu.
- Wskazane orzeczenie zostało wydane na posiedzeniu niejawnym, jest prawomocne i niezaskarżalne – informuje Toczydłowska. Dodaje, że sąd nie znalazł żadnych podstaw do zmiany upadłości. Zarząd ZNTK Łapy jest zaskoczony treścią wyroku. – Będziemy starali się dojść, dlaczego decyzja sądu jest prawomocna i niezaskarżalna. Co więcej rada wierzycieli zdawała się być przychylna naszemu wnioskowi, więc musi dziwić dzisiejsze postanowienie – mówi Bartłomiej Magierski, członek zarządu ZNTK Łapy.
Nie czekając na decyzję sądu syndyk sprzedał cześć majątku. Chodzi o dwie lokomotywy, wyposażenie narzędziowni i część spawarek. Na 3 marca ogłosił z kolei przetarg podczas którego zamierza zbyć ośrodek wypoczynkowy w Sianożętach oraz grunty niezabudowane. Ich cenę wywoławczą obniżył o 20 proc. w stosunku do podanej podczas poprzedniego przetargu. – Przygotowujemy się też do podziału majątku produkcyjnego, tak aby sprzedać go w częściach, gdyż na całość nie ma chętnych – twierdzi Alina Sobolewska, syndyk ZNTK Łapy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA