fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Mazowsze gości barok

Mazovia Goes Baroque, Studio im. Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59, bilety: 15 – 25 zł, rezerwacje: tel. 22 586 42 44 lub godzinę przed koncertem, piątek (19.02) – sobota (20.02), godz. 19
To festiwal z rozmachem: w roku 2010 zaplanowano sześć cykli koncertowych pod wspólnym hasłem “Mazovia Goes Baroque”. Warszawa już dawno nie otrzymała takiej dawki muzyki dawnej, i to w najlepszym wykonaniu. Świadczą o tym choćby artyści biorący udział w pierwszej odsłonie festiwalu.
Będziemy więc mogli posłuchać wybitnego klawesynisty amerykańskiego Roberta Hilla, W piątek zagra on utwory Jana Sebastiana Bacha, a w sobotę muzykę kompozytorów francuskich.
O ile XVII-wieczna muzyka klawesynowa jest w Polsce znana, o tyle absolutnym rarytasem okażą się z pewnością utwory na teorbę, czyli odmianę lutni. W piątek posłuchamy ich w wykonaniu Bruno Helstroffera, a w sobotę wystąpi francuski zespół Ensemble Faenza.
O randze festiwalu świadczy też fakt, że wszystkie koncerty rejestruje radiowa Dwójka i będą one później nadawane przez wiele europejskich rozgłośni.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA