fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

CEDC kusi aromatem

Producenci szukają sposobów na promocję wódki, której nie można reklamować w Polsce. CEDC stawia na zapachy
W sieci Alma pojawiła się cynamonowa wersja Bolsa wytwarzanego przez Central European Distribution Corporation, największego producenta wódki na świecie. Aby zwrócić na nią uwagę klientów, spółka ta zdecydowała się na tzw. aromamarketing. Nad półkami, gdzie stoi Bols unosi się zapach cynamonu.
CEDC poinformowała w komunikacie, że pierwsze dni trwania akcji pokazały, że zastosowanie aromamarketingu pozwoliło wielokrotnie zwiększyć sprzedaż cynamonowego Bolsa. Testy w wybranych sklepach potrwają do końca lutego 2009.
Producent Bolsa powołuje się na badania nad aromamarketingiem opublikowane w "Journal of Consumer Research". Pokazują one, że odpowiednio dobrany zapach sprzyja nie tylko stworzeniu pozytywnej atmosfery dla konsumenta w placówce handlowej. Zastosowany w przypadku indywidualnego produktu pomaga wyróżnić go na półce, a także wzmacniać skojarzenia i zapamiętywanie towaru.
Producenci wódki starają się zapewnić rozgłos swoim markom, ponieważ w Polsce nie można reklamować mocnych alkoholi. Zgodnie z obowiązującym prawem napoje zawierające więcej niż 4,5 proc. alkoholu i inne piwo można promować tylko w punktach sprzedaży.
Do promocji wódki wykorzystywane są znane twarze. Zatrudnia je m.in. CEDC. W tym roku do stworzenia limitowej edycji nakładek na butelki Żubrówki (tzw. Żubranek) firma wybrała modelkę Karolinę Malinowską oraz jej męża Oliviera Janiaka, prezentera telewizyjnego i redaktora naczelnego pisma „Male man“. W 2009 r. rozgłos Żubrówce zapewniła projektantka mody Viola Śpiechowicz.
Aktorów i piosenkarzy zatrudniają także konkurenci CEDC. Twarzą wódki Sobieski produkowanej przez Belvedere jest od 2009 r. aktor Bruce Willis. Żołądkową Gorzką należącą do Stock Polska promowała m.in. piosenkarka Maryla Rodowicz. To nie jedyny pomysł Stock Polska na promocję wódki. W ubiegłym roku, tuż po wprowadzeniu na rynek nowej żołądkowej na trawie żubrowej, spółka opublikował ogłoszenie, że poszukuje hodowców trawy żubrowej. b.d.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA