fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rekordowy handel akcjami Cinema City przed walentynkami

Ponad 701 tys. akcji Cinema City International zmieniło właściciela napiątkowej sesji. To zapewne przypadek, ale to prawie tyle, ile biletówsprzedały kina w walentynkowy weekend rok temu
Takiej wymiany walorów operatora sieci kin nie było odkąd w grudniu 2006roku zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Papierami handlowano w dużych jednorazowych transakcjach po kilkadziesiąt tysięcy sztuk, a kurs rósł.
Na zamknięciu sięgnął 35,6 zł, o 0,71 proc. więcej niż w czwartek. Przy tym kursie kapitalizacja CCI przekroczyła 1,8 mld zł.Akcja Cinema City powoli zbliża się więc do historycznego maksimum z października 2007 roku, gdy kosztowała 40 zł. Analitycy i inwestorzy pokochali papiery Cinema City od czasu, gdy za sprawą inwestycji w cyfrowe projektory i kolejnych rekordów sprzedaży biletów, firma bije na głowę pod względem atrakcyjności repertuarowej stacje telewizyjne.
W piątek, ktoś wykorzystał kinowy boom i nie czekał na zapowiadaną przez serwis Stopklatka.pl rekordową sprzedaż biletów w walentynkowy weekend.Można jednak założyć, że za transakcjami nie stoi główny właściciel Cinema City - I.T. International Theatres (ma 64,35 proc. akcji), ani menedżerowie firmy. Właściciele I.T. IT zasiadają bowiem w zarządzie spółki, a ta jest właśnie w okresie zamkniętym, który potrwa do momentu publikacji wyników w marcu.
- W naszej spółce pracujemy, jak co dzień, skupiając się na bieżącej działalności oraz realizowaniu strategii rozwoju Cinema City. Spółka działa jak zwykle - zapewnił Nisan Cohen, zastępca dyrektora finansowego spółki.
Według serwisu Stopklatka.pl, podczas weekendu 6-7 lutego w kasach polskich kin zostało sprzedanych 563,8 tysiąca biletów (dane Boxoffice.pl). Od trzech tygodni frekwencja nieco spada, ale - spodziewa się Stopklatka.pl - w ten weekend na pewno pójdzie mocno w górę. Przed rokiem w weekend Walentynek (14 lutego) widownia sięgnęła 770 tysięcy osób. Dużymi pakietami akcji CCI dysponują m.in. ING OFE, Aviva OFE oraz BZ WBK Asset Management.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA