fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Enea może w przyszłości wypacać niższe dywidendy

Poznańska grupa energetyczna planuje duże wydatki inwestycje, co może skutkować ograniczeniem kwot przeznaczanych dla akcjonariuszy
Maciej Owczarek, prezes Enei w wywiadzie udzielonym telewizji TVN CNBC Biznes poinformował, że tegoroczna dywidenda może być na podobnym poziomie jak wcześniej, ale w przyszłości spółka będzie chciała więcej środków przeznaczać na inwestycje. Realizacja ambitnej strategii prawdopodobnie będzie wiązać się z ograniczeniem wypłat z zysku dla akcjonariuszy.
W 2009 r. Enea wypłaciła 203 mln zł dywidendy (0,46 zł na akację). Na ten cel przeznaczyła niemal cały zysk netto za 2008 r. Z kolei polityka zarządu firmy mówi o rekomendowaniu przez ten organ od 30 do 60 proc. zysku netto spółki na dywidendę.
Spółka rozważa obecnie m.in. przejęcie Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Zarząd ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjął. Przypomnijmy, że na początku lutego resort skarbu zaprosił zainteresowanych do negocjacji w sprawie nabycia 50 proc. udziałów PAK i 85 proc. kopalni Adamów i Konin. Do 8 marca firmom będą udostępnione memoranda informacyjne tych spółek. Termin składania pisemnych odpowiedzi upływa 15 marca.
Prezes Owczarek przypuszcza też, że najpóźniej w 2011 r. grupie uda się wypracować 1 mld zł zysku netto.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA