fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Z życia samorządów

Krynica wygrała z Sopotem rywalizację o Forum

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Międzynarodowe Forum Ekonomiczne przez najbliższe dziesięć lat odbywać się będzie w Krynicy-Zdroju
Umowę o przedłużeniu współpracy podpisały wczoraj władze województwa małopolskiego i organizator imprezy Instytut Studiów Wschodnich. Małopolska będzie głównym partnerem Forum Ekonomicznego. Będzie to kosztowało województwo 1,5 mln zł rocznie.
[wyimek]ok. 2 tys. gości odwiedziło Krynicę podczas Forum Ekonomicznego w 2009 r.[/wyimek]
Modernizacją Pijalni Głównej w Krynicy, gdzie odbywają się obrady plenarne, zajmie się specjalnie stworzona spółka z udziałem Skarbu Państwa. Porozumienie z resortem skarbu w tej sprawie ma zostać zawarte do końca listopada. Remont Pijalni ma potrwać do końca 2010 roku.
O organizację imprezy starał się m.in. także Sopot. Jak powiedział przewodniczący rady programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, choć miasto to zaoferowało zbliżoną finansowo propozycję, o wyborze Małopolski zdecydowała wspólna oferta władz regionalnych oraz samorządów powiatowych i miejskich: Krynicy, Nowego Sącza, Muszyny, Tarnowa i Krakowa.
Ale i Sopot rozwinie współpracę z Forum. Trafi tam Forum Energetyczne organizowane dotąd w Budapeszcie i Forum Ukraińskie z Kijowa.
– Gdy się dowiedziałem, że Zygmunt Berdychowski flirtuje z Sopotem, poczułem się tak, jakby ktoś wyprzedawał nasze rodzinne srebra – twierdzi wojewoda małopolski Stanisław Kracik. Zarówno on, jak i marszałek województwa Marek Nawara liczą, że na porozumieniu skorzysta także Kraków, gdzie mogłyby się odbywać wydarzenia kulturalne i spotkania polityczne.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA