fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poradniki

Wóz z Ameryki

Autor: drazz
Flickr
Od kilku lat w Polsce jak grzyby po deszczu mnożą się komisy sprowadzające samochody z USA
Żeby transakcja się opłacała, kupujący musi znaleźć auto, które w porównaniu z krajową ceną jest o 40 proc. tańsze niż niemal identyczny amerykański egzemplarz. Każdy chętny musi sobie jednak zdawać sprawę, że koszty i opłaty są naprawdę wysokie. Cena samochodu zaś w zestawieniu z kwotami obowiązującymi w Europie jest dużo niższa.
W wypadku importu samochodu spoza UE urząd celny ma prawo zakwestionować jego wartość zadeklarowaną w umowie kupna. Nie jest tak, gdy sprowadzamy do Polski pojazd z innego unijnego kraju.
Sam proces pierwszej rejestracji amerykańskiego auta wygląda identycznie jak samochodu przywiezionego z UE.
Amerykański dowód rejestracyjny jest podstawowym dokumentem podczas rejestracji pojazdu w Polsce. [b]Jeśli światła w sprowadzonym aucie nie spełniają europejskich norm, konieczna będzie ich wymiana lub przeróbka.[/b] Taką operację należy przeprowadzić przed pierwszym badaniem technicznym. Koszt tego przedsięwzięcia nie jest wysoki – średnio kilkaset złotych. Czasem konieczna też będzie mała przeróbka miejsc do montowania tablic rejestracyjnych. Pozytywne badanie techniczne jest przepustką do dalszej procedury rejestracji samochodu.
W USA można kupić wiele popularnych marek aut. Dotyczy to przede wszystkim pojazdów japońskich i amerykańskich oraz kilku luksusowych modeli marek europejskich.
[b] [i] Więcej tekstów w poradniku [link=http://www.rp.pl/temat/431782.html]Rejestrujemy auto[/link].[/i][/b]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA