fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opisywanie podróży jest warunkiem rozliczenia kosztów

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Przedsiębiorca, który używa do celów działalności gospodarczej niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych samochodu osobowego, powinien prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu. Nie dotyczy to jednak aut leasingowanych
Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 46 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=80474]ustawy o PIT[/link] nie uważa się za koszty uzyskania przychodów poniesionych wydatków zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów z tytułu używania niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych samochodu osobowego, w tym także stanowiącego własność osoby prowadzącej działalność gospodarczą, dla potrzeb działalności gospodarczej podatnika– w części przekraczającej kwotę wynikającą z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu określonej w odrębnych przepisach. W celu ustalenia faktycznego przebiegu pojazdu podatnik jest zobowiązany do prowadzenia jego ewidencji.Art. 23 ust. 3b ustawy o PIT stanowi jednak, że ograniczenie to nie dotyczy samochodów osobowych używanych na podstawie umowy leasingu operacyjnego (takiej, która spełnia warunki odkreślone w art. 23a pkt 1 ustawy o PIT).[srodtytul]Ograniczenia dotyczące pracowni...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA