fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kryzys nie odstraszył Chińczyków od marki GM

Rekordowe wyniki sprzedaży odnotowała w zeszłym roku na chińskim rynku amerykański General Motors. Mimo kryzysu gospodarczego sprzedaż aut koncernu i jego lokalnych partnerów w Chinach wzrosła o 67 proc.
Chiński rynek motoryzacyjny jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem świata. W ubiegłym roku amerykański koncern sprzedał w Chinach rekordową liczbę 1,8 mln aut. Sprzedaż samochodów GM w grudniu 2009 w porównaniu z analogicznym okresem roku 2008 wzrosła o ponad 96 proc.
Eksperci szacują, że poziom sprzedaży aut w Chinach w bieżącym roku pobije kolejne rekordy. Według wcześniejszych prognoz do końca 2009 roku w Chinach wyprodukowanych zostało 13 mln aut, co daje im pozycję lidera w rankingu największych rynków motoryzacyjnych świata. Szacuje się, że do 2030 roku Chińczycy będą kupować 50 mln samochodów rocznie.
Chińskie władze zachęcają producentów do sprzedaży aut zużywających mało paliwa i przyjaznych dla środowiska. Koncerny motoryzacyjne w Chinach korzystają ze zwolnień podatkowych i rządowych dotacji na produkcję ekologicznych aut.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA