fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Jak dobrze zaaranżać przedpokój

materiały prasowe
Urządzając mieszkanie, najwięcej uwagi poświęcamy salonowi, kuchni, sypialni czy łazience. Nie zastanawiamy się często nad tym, jak zaaranżować przedpokój.
Warto jednak uważniej przyjrzeć się pomieszczeniu, które spełnia tak wiele funkcji w naszym mieszkaniu. Przedpokój to przecież wizytówka i zapowiedź tego, co zobaczymy w dalszej części mieszkania. Warto pomyśleć nad rozmieszczeniem sprzętu, doborem kolorów i efektywnym oświetleniem.
[srodtytul]Osobne pomieszczenia[/srodtytul]
Aranżując przedpokój, powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na jego funkcjonalność, jak i na estetykę. Niestety, zwykle nie jest to takie proste. Przedpokoje w mieszkaniach są zazwyczaj małe, nieustawne, wąskie i ciemne. Dlatego trudno ciekawie zagospodarować taką przestrzeń.
Aby uatrakcyjnić wizualnie korytarz i sprawić, aby stał się jednocześnie praktyczny i pojemny, warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową. W pomieszczeniach wąskich, w których nie ma zbyt wiele przestrzeni, doskonale sprawdzają się wypełnienia w postaci luster. W zabudowach proponowanych przez niektórych producentów wypełnienia skrzydeł drzwi ze szkła mają zabezpieczenie w postaci tzw. bezpiecznej folii. W przypadku uszkodzenia mechanicznego zabezpiecza ona użytkowników przed odłamkami stłuczonego lustra.
– Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, warto zastosować jasne kolory, błyszczące powierzchnie, lekkie konstrukcje zamiast zamkniętych ścian. Można również umieścić lustra na przeciwległych ścianach – tłumaczy Monika Szczęsny, projektant wnętrz Komandor. – W dużym holu możemy pozwolić sobie na kolorystyczną ekstrawagancję. Mocny kolor będzie tworzył ciekawą całość, jeśli zostanie powtórzony również w innej części mieszkania – dodaje.
Przydadzą się również stolik lub półka na klucze. Oprócz tego, nawet w małym przedpokoju, powinniśmy zmieścić wieszak, schowek na buty, stojak na parasole oraz wydzielić miejsce na odzież wierzchnią.
[srodtytul]Otwarta przestrzeń[/srodtytul]
W przypadku, kiedy wchodzimy z zewnątrz bezpośrednio do salonu, wejście do mieszkania możemy wydzielić lekkim przepierzeniem. Zamiast ścianki działowej doskonałym rozwiązaniem jest ustawienie w przedpokoju szafy, która będzie symbolicznie odgradzać hol od salonu. W przypadku, gdy przedpokój jest jednocześnie korytarzem bezpośrednio sąsiadującym z salonem, możemy urządzić go w taki sposób, aby nawiązać stylistycznie do klimatu pokoju dziennego.
Ważne, żeby nadmiernie nie obciążać tej części domu zbyt dużą liczbą przedmiotów. Ciekawym rozwiązaniem są otwarte zabudowy w systemie kolumnowym. Dzięki temu najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak klucze, parasol i wierzchnie okrycie, są zawsze pod ręką i nie musimy ich długo szukać.
– W każdej chwili możemy również dokonać zmian w aranżacji wnętrza, ponieważ zabudowy w systemie kolumnowym zawsze można przesunąć oraz dopasować do potrzeb pomieszczenia. Dzięki niemu można zaaranżować wnętrze na dwa sposoby: o lekkim wyglądzie typu „light“ i solidnej konstrukcji typu „heavy“ – tłumaczy Monika Szczęsny.
W przedpokoju często przechowujemy także narzędzia, środki czystości oraz odkurzacz. Znakomitym pomysłem na przechowywanie sprzętu gospodarstwa domowego, takiego jak żelazko czy odkurzacz, są specjalne uchwyty i wieszaki. Estetyczne, łatwe do zamontowania, nie zajmują dużo miejsca. Możemy je umieścić w szafach, schowkach, garderobach czy zabudowach.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA