fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ta sama ulica, a różne ceny mieszkań

Ceny mieszkań przy ul. Batalionów Chłopskich firmy Bouygues Immobilier Polska sięgają 10 tys. zł za mkw.
Materiały Inwestora
Ceny mieszkań w podobnym standardzie, położonych przy tych samych ulicach mogą się różnić nawet o 2 tysiące złotych na metrze. Większość deweloperów obiecuje jednak negocjacje stawek, ale skłonność do dużych rabatów spada
Są w stolicy rejony, które deweloperzy szczególnie sobie upodobali. Przy tych samych lub sąsiedzkich ulicach powstaje więc po kilka osiedli. Sprawdziliśmy, za ile mieszkania oferują tam inwestorzy.
[srodtytul]Przy ul. Dywizjonu 303[/srodtytul]
Na Bemowie przy ul. Dywizjonu 303 powstaje m.in. Dom na Górce, firmowany przez grupę Volumetric. Trzypiętrowy budynek w kształcie litery E został ukończony w grudniu ub.r. Znalazły się w nim 93 mieszkania. Cenę mkw. deweloper wycenił na 5,9 – 7,8 tys. zł za mkw. – Do kupienia pozostały pojedyncze lokale, ale nie wykluczamy negocjacji – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży Volumetric.
W Domu na Górce do wzięcia są jeszcze dwupokojowe mieszkania (50 – 60 mkw.), trzypokojowe (od 80 mkw.) i czteropokojowe (powyżej 106 mkw.). Czym deweloper przyciąga klientów? – Atutami są niska cena i kameralność inwestycji – ocenia przedstawicielka Volumetric.
Przy tej samej ulicy trzypiętrowy budynek w styczniu br. oddała do użytku spółka Narvik Development. Ceny mieszkań w tej inwestycji, nazwanej Sadami Bemowskimi, są niemal identyczne jak w firmie Volumetric. Za mkw. lokalu trzeba tu bowiem zapłacić od 5,9 do 7,7 tys. zł. – Najwięcej mieszkań kosztuje ok. 6,8 tys. zł za mkw. – podaje Renata Górska, przedstawicielka dewelopera. Dodaje, że firma jest otwarta na negocjacje, a możliwe do uzyskania rabaty sięgają ok. 5 proc.
Spośród 82 mieszkań do kupienia zostało tu jeszcze ponad 30. Najwięcej jest dużych, powyżej 76 mkw., ale można jeszcze znaleźć dwupokojowe o powierzchni powyżej 50 mkw. – Nasza inwestycja jest kameralna. W budynku zaplanowaliśmy stosunkowo niewiele mieszkań – wylicza atuty Renata Górska.
[srodtytul]Przy ul. Batalionów Chłopskich[/srodtytul]
Mieszkania przy tej ulicy buduje m.in. Bouygues Immobilier Polska. Inwestycja Villa L’Azur tej firmy ma być gotowa w ostatnich dniach grudnia tego roku. W dwóch trzypiętrowych budynkach znajdzie się łącznie 176 mieszkań. Jest to segment popularny. Deweloper zaplanował tu mieszkania o powierzchni od prawie 39 do 81 mkw. Jak podaje Jacek Pajewski, dyrektor marketingu i PR w Bouygues Immobilier Polska, w sprzedaży zostało tu 19 mieszkań. Najmniejsze dostępne lokale mają 44,4 mkw. Wybrane mieszkania są oferowane w ramach programu dopłat do kredytów „Rodzina na swoim”, a więc ich metr kosztuje ok. 7,2 tys. zł. Resztę deweloper wycenił na 7,6 –10 tys. zł za mkw.
Jacek Pajewski ocenia, że zaletą inwestycji jest to, iż mieszkania są „kompaktowe”: Bouygues Immobilier Polska dwa pokoje oferuje na 40 – 50 mkw., a trzy – na 45 – 60 mkw. – Dzięki temu całkowita cena jest atrakcyjna – mówi dyrektor Bouygues Immobilier Polska.
Przy ul. Batalionów Chłopskich i Lazurowej 125 mieszkań we wrześniu tego roku odda z kolei PBM Południe Development. Lokale o powierzchni od 40. do 160 mkw. znajdą się w jednym czteropiętrowym budynku o nazwie Lazurowa.
– Najmniejsze są mieszkania dwupokojowe, największe to lokale dwupoziomowe, w których górną przestrzeń klient może podzielić i zaaranżować według własnego pomysłu – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży PBM Południe. Cena za mkw. mieszkania to 7,142 tys. zł – 7,7 tys. zł. Także i ten deweloper zapewnia, że jest skłonny do negocjacji.
[srodtytul]Przy ul. Zawiszy i Banderii[/srodtytul]
Na Woli blisko siebie inwestują też spółki Dom Development i Nowe Ogrody. Osiedle tej pierwszej firmy przy ul. Zawiszy zostało ukończone w trzecim kwartale ub.r. Do kupienia zostało tu jeszcze pięć mieszkań spośród 354.
Jak informuje Radosław Bieliński, specjalista ds. komunikacji i marketingu w Dom Development, na nabywców czekają lokale o powierzchni od prawie 74 do 121 mkw. Cena mkw.: 9,1 – 9,3 tys. zł. Do wzięcia jest tu także mieszkanie pokazowe. W pełni wykończony i umeblowany 121-metrowy lokal kosztuje 11,6 tys. zł za mkw. – Osiedle położone jest w cichej i zielonej okolicy z bardzo dobrze rozwiniętą komunikacją miejską, zaledwie kilka minut od centrum miasta – zachwala Radosław Bieliński. Dodaje, że klienci poszukujący dużych mieszkań z przestronnymi tarasami mogą liczyć na bardzo korzystne warunki sprzedaży. Na życzenie klienta spółka wykańcza też mieszkania pod klucz.
W zależności od wybranego pakietu wykończenia za mkw. trzeba dopłacić od 399 do 820 zł.
Nieopodal, przy ul. Banderii, mieszkania wybudowała spółka Nowe Ogrody podległa Pekao Pirelli Real Estate. Tu za mkw. mieszkania, jak podaje portal Tabelaofert.pl, trzeba zapłacić od 6,7 do 8 tys. zł. Można się już wprowadzać, bo inwestycja jest ukończona.
[srodtytul]Przy ul. Jana Kazimierza[/srodtytul]
Na Woli przy ul. Jana Kazimierza lokale oferuje z kolei Home Invest. Inwestycja Wola Prestige ma być gotowa w grudniu tego roku. W pierwszym etapie deweloper przewidział 160 mieszkań. Docelowo ma ich zaś powstać ok. 500. Ma to być średni segment. Home Invest proponuje mieszkania od 40 do 130 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami. Ceny to 7,14 – 8,6 tys. zł za mkw.
– Ceny wybranych mieszkań kwalifikują się do rządowego programu dopłat – mówi Marzena Nawrocka, kierownik działu sprzedaży i marketingu w Home Invest. Dodaje, że inwestycja wyróżnia się m.in. dużymi drewnianymi oknami i rozległymi balkonami i tarasami. – Nawet mniejsze lokale mają balkony o powierzchni ok. 10 mkw. – podaje Marzena Nawrocka.
Przy tej samej ulicy gotowe już mieszkania oferuje Pekao Property. Najmniejszy lokal w ofercie tej spółki o powierzchni 36,5 mkw., z ciemną kuchnią, kosztuje 9 tys. zł za mkw. W cenę jest już wliczony garaż i komórka lokatorska. Lokal nie ma jednak balkonu. Tańsze są większe lokale. – Cena 81-metrowego mieszkania to 8,1 tys. zł za mkw. – usłyszeliśmy w biurze sprzedaży Pekao Property.
– Oczywiście dopuszczamy negocjacje. Można liczyć na około 5 proc. rabatu, ale wszystko ustalamy podczas spotkań z klientami – mówi handlowiec z Pekao Property. Atut tej inwestycji: jest już gotowa, ma wszelkie odbiory.
[srodtytul]Przy ul. Woronicza[/srodtytul]
Także i przy tej mokotowskiej ulicy inwestuje kilku deweloperów. Ghelamco stawia tu Woronicza Qbik. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2012 r. Jak informuje Magdalena Politowicz, Residential Sales Manager w Ghelamco, kompleks składa się z czterech połączonych ze sobą budynków, w których zaplanowano 346 mieszkań, 187 dwupoziomowych loftów i 159 mieszkań o podwyższonym standardzie.
– Projekt Woronicza Qbik jest przeznaczony dla ludzi o średnich i wyższych dochodach – informuje Magdalena Politowicz. Najmniejsze mieszkania będą liczyć 36 mkw., największe – 145 mkw. – W części loftowej najmniejszy oferowany metraż to 55 mkw., największy – 170 mkw. – dodaje przedstawicielka Ghelamco.
Cena mkw. w tej inwestycji waha się od 8,5 tys. zł do 15 tys. zł za mieszkania jednopoziomowe i od 11 do 17 tys. zł. za dwupoziomowe.
– Kompleks przy ul. Woronicza to pierwsze w Polsce soft lofty, czyli budynki o industrialnym charakterze, ale budowane od podstaw – podkreśla Magdalena Politowicz. – Trudno znaleźć w Warszawie podobną inwestycję. W części salonowej mieszkania będą wysokie na 5,8 metra – dodaje.
Przy ul. Woronicza kameralny budynek z 19 apartamentami zamierza wybudować spółka Villa Palladio. – Czekamy na pozwolenie na budowę – usłyszeliśmy w biurze spółki. – Na razie więc mieszkań w budynku Villa Almerico nie sprzedajemy. I nie podajemy cen.
[srodtytul]Przy ul. Ryżowej[/srodtytul]
W Ursusie przy ul. Ryżowej mieszkania z segmentu popularnego można kupić np. od firmy PIB Ebejot. Na osiedlu Skorosze IX deweloper wybudował trzy budynki (H1, H2, H3). W domu oznaczonym symbolem H3, w którym jest 187 mieszkań, trwają już odbiory techniczne. Kolejny budynek (H1) będzie gotowy w listopadzie br., a H2 – w styczniu 2010 r. Łącznie znajdzie się w nich 360 mieszkań o powierzchni od 35 mkw. do 105 mkw. Ceny za mkw. wahają się od 6,99 zł do 7,69 tys. zł.
Jak zapewnia Jarosław Jaczewski z PIB Ebejot, klienci mogą liczyć na 2 – 3 proc. rabatu.
– Nie proponujemy wykończenia pod klucz, ale malujemy mieszkania na gotowo, a balkony wykańczamy gresem – wylicza Jarosław Jaczewski. – Na tle segmentu popularnego wyróżnia nas też instalowanie telewizji dozorowej oraz systemu kontroli dostępu. Staramy się, by w cenie mieszkań popularnych klient dostał dużo więcej niż u konkurencji – podkreśla przedstawiciel PIB Ebejot.
Przy tej samej ulicy gotowe lokale oferuje też spółka Xender.
W czteropiętrowym bloku firma zaplanowała 143 mieszkania. Deweloper wycenił je na ok. 6,8 tys. zł za mkw. Jak usłyszeliśmy w biurze sprzedaży, najmniejsze lokale są już sprzedane. Do wzięcia są jeszcze mieszkania o powierzchni od 44 do 108 mkw.
[srodtytul]Przy ul. Skarbka z Gór[/srodtytul]
Jedną z najpopularniejszych wśród deweloperów dzielnic jest Białołęka. Tu blisko siebie budują np. Orco i Dom Development. Inwestycje tych firm powstają przy ul. Skarbka z Gór i Ostródzkiej. Inwestycja Orco Szafirowa Aleja, gotowa od jesieni ub.r., składa się z 322 mieszkań. W ofercie jest ostatnich siedem. Są to trzypokojowe lokale o powierzchni ponad 80 mkw.
Te na parterze można kupić już za 4,2 tys. zł za mkw. Te wyżej położone kosztują od 4,5 tys. zł za mkw. Do wzięcia jest tu też 82-metrowy apartament pokazowy za 479 tys. zł, z czego samą wartość wykończenia Orco szacuje na 102 tys. zł. Atutem tej inwestycji, jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, jest możliwość szybkiego wprowadzenia się do lokali.
– Zaletą są też tereny zielone o powierzchni 2,4 ha – podaje Orco. W rejonie Skarbka z Gór, przy ul. Ostródzkiej, do wzięcia są także gotowe już lokale na osiedlu Derby 18 wybudowane przez Dom Development. Ceny za mkw. wahają się tu od 5,9 do 6,9 tys. zł .
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA