fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli wybór jest nietrafny, można z niego zrezygnować

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Uruchomiłem w okresie letnim sezonową działalność gospodarczą. Wybrałem kartę podatkową. Zrobiłem to chyba jednak przedwcześnie. Teraz się zastanawiam, czy mogę się zrzec opodatkowania w tej formie?
[b]Tak.[/b] Taka możliwość istnieje. Podatnik ma na to – w myśl art. 32 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym – 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość podatku dochodowego w tej formie. Warto pamiętać, że w takim wypadku podatnik jest obowiązany od pierwszego dnia miesiąca następującego po zrzeczeniu zaprowadzić ewidencję i płacić ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (gdy spełnia warunki określone w rozdziale 2 ustawy o zryczałtowanym podatku) albo założyć właściwe księgi i płacić podatek dochodowy na ogólnych zasadach.Do końca miesiąca, w którym podatnik zrzekł się zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej, jest obowiązany opłacać podatek dochodowy na ogólnych zasadach. W tym wypadku jest obowiązany wpłacić – w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po tym, w którym zrzekł się opodatkowania w formie karty podatkowej – różnicę między kwotą podatku dochodowego obliczonego na ogólnych zas...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA