fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Z Wiechem na dechach

Dla najstarszych warszawiaków będzie to sentymentalna wycieczka w przeszłość. Dla ich wnuków – wydarzenie kulturalne z pogranicza egzotyki. Dla wszystkich festyn – odbywający się pod hasłem „Na Bielanach zabawa na 102” to okazja do wspólnego wypoczynku przy muzyce.
– Przywołamy klimat popularnych imprez z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia – obiecuje Paulina Jędruszak z Urzędu Dzielnicy Białołęka, organizatorka festynu. – Brali w nich udział przedstawiciele wszystkich pokoleń.
Kiedy kapele Praska, Zdzisława Patera z Chmielnej czy Trio Janusza Prusinowskiego zagrają stare fokstroty, walczyki, polki i sztajerki, warszawiacy ruszą na parkiet. –Kilku układów chętni nauczą się na warsztatach tańców tradycyjnych – zapewnia Jędruszak.
Pomiędzy skocznymi rytmami każdemu przyda się chwila wytchnienia. Umożliwi to choćby obejrzenie spektaklu „Wiech na 102” (godz. 16 i 17.30). Złożone ze scenek kukiełkowych, tradycyjnych stołecznych piosenek i gawęd o dawnej Warszawie uliczne przedstawienie spodoba się zapewne i najmłodszym gościom pikniku.
– Artystom, kukiełkom i instrumentom dzieci będą mogły przyjrzeć się z bliska – obiecuje organizatorka. – To dla nich lekcja historii miasta i jego kultury.
Nie zabraknie też atrakcji w Bielańskim Miasteczku Sportowym, będącym częścią piknikowych wydarzeń. Miłośnicy aktywnego wypoczynku obejrzą tu pokazy sprawności m.in. karateków, judoków i szermierzy oraz spróbują swych sił w sportowych grach i konkursach. Dbający o zdrowie i urodę mogą liczyć na porady specjalistów, a na dzieci czekają gotowe do przejażdżki konie i kucyki.
Goście pikniku nie muszą być wielkimi entuzjastami jazzu, by z przyjemnością wysłuchać koncertu Jazz City Choir (godz. 19), ani mieć wspaniałego głosu, by zaśpiewać z zespołem T.Love o karuzeli na Bielanach (godz. 20).
[i]„Witaj Lato na Bielanach”, teren przy stacji metra Słodowiec (ul. Żeromskiego róg Marymonckiej), wstęp wolny, sobota (20.06), godz. 14 – 22.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA