fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

"Patrzeć z nadzieją"

Wernisaż wystawy fotograficznej "Patrzeć z nadzieją"
Fotorzepa, Darek Golik
5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Sejmie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Patrzeć z nadzieją" poświęconej problemom osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce
[link=http://www.rp.pl/galeria/65733,1,301512.html]Zobacz galerię zdjęć zaprezentowanych na wystawie[/link]
16 kolorowych fotografii jest artystyczną próbą pokazania problemów, z jakimi borykają się niepełnosprawni, począwszy od uciążliwości związanych z przemieszczaniem, poprzez izolację w szkole, trudami terapii i rehabilitacji oraz bólem fizycznym. Autorką prac jest artystka młodego pokolenia, Marta Pruska. Specjalnymi gośćmi wernisażu byli bohaterowie jej zdjęć.
- Chcemy poprzez fotografie i opisy losów bohaterów wystawy zwrócić uwagę osób tworzących prawo w Polsce i całego społeczeństwa na konieczność poprawy sytuacji dzieci z porażeniem mózgowym, a także ich rodzin, na których życie trwale oddziałuje cierpienie spowodowane chorobą bliskich” – powiedziała Ewa Jagiełło, Prezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Poradzeniem Mózgowym, które jest organizatorem projektu.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonał marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, który objął nad nią patronat. Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym wręczyli mu petycję. Postulują w niej wprowadzenie rozwiązań prawnych, które mogłyby doprowadzić do poprawy stanu zdrowia i jakości życia osób cierpiących na porażenie mózgowe oraz poprawę sytuacji ich rodzin.
Wystawa w Sejmie potrwa od 10 maja. Patronat nad projektem objęła Rzeczpospolita Online.
[ramka][b]Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym[/b] powstało w kwietniu 2008 roku, dzięki staraniom rodziców z trzech ośrodków rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym: w Zagórzu, przy ul. Ożarowskiej w Warszawie i Centrum Zdrowia Dziecka. Celem organizacji jest wspieranie dzieci i ich rodzin w walce o polepszenie jakości życia, leczenia i edukacji dzieci z porażeniem mózgowym w Polsce.
Więcej informacji o stowarzyszeniu można znaleźć na stronie [link=http://www.porazeniemozgowe.com.pl]www.porazeniemozgowe.com.pl[/link][/ramka]
 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA