fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Filmy zaangażowane

W tym roku przypada 90. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA, o czym Ambasada Stanów Zjednoczonych przypomina cyklem imprez. W czwartek amerykańscy dokumentaliści spotkali się z polskimi filmowcami w kinie Rejs.
W piątek na seansach dla publiczności zostaną zaprezentowane cztery dokumenty, wszystkie dotyczące najbardziej palących problemów, z którymi boryka się Ameryka.
„Odnajdując siłę“ śledzi losy projektu jednego z zakładów karnych dla kobiet, w którym pięć skazanych prowadzi program edukacyjny na temat zapobiegania chorobom, w tym AIDS.
O organizacji niosącej pomoc bezdomnym opowiada „Od mostu do mostu“. A „Wyprodukowano w Los Angeles“ jest historią latynoskich imigrantów zatrudnionych w zakładach produkujących konfekcję modnej marki Forever 21 i ich trzyletniej walki o prawa pracownicze.
Ostatni pokaz to nominowany do Oscara „Street Fight“ o nierównej walce o stanowisko burmistrza Newark pomiędzy dwoma kandydatami, młodym absolwentem Yale i urzędującym czwartą kadencję burmistrzem, obydwoma czarnoskórymi.
Gośćmi przeglądu będą dokumentaliści Betsy McLane – była dyrektor International Documentary Association i współautorka „Nowej historii filmu dokumentalnego“, oraz David O’Shields – operator i reżyser, założyciel grupy specjalizującej się w produkcji filmów o tematyce ekologicznej, społecznej i historycznej.
[i]Amerykański Dokument w Warszawie, kino Rejs, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23, bilety: 5 zł, tel. 022 826 33 35, piątek (24.04), godz. 17[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA