fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jakie filmy obejrzą dzieci

[srodtytul]Selkie[/srodtytul]
16-letni Jamie (Shimon Moore) często podróżuje we śnie do wspaniałego podwodnego świata. Pewnego dnia ku swojemu przerażeniu chłopak spostrzega błonę, która wyrasta mu między palcami. Zwraca się o pomoc do dziadka Malcolma (Bryan Marshall). Ten opowiada wnukowi o selkie – legendarnych pół fokach, pół ludziach. Jamie uświadamia sobie, że wiele go łączy z tymi istotami. A kiedy uratuje życie swojej koleżance, Samancie (Chelsea Bruland), która spadła z mola do oceanu, utwierdzi się w przekonaniu, że i on jest selkie. Niebawem odkrywa, że na wyspie, gdzie zamieszkał wraz z rodziną, żyje jeszcze ktoś z tego dziwnego gatunku. Loopy Laura (Elspeth Ballantyne), stara kobieta odtrącona przez lokalną społeczność, mieszka samotnie z dala od ludzi i wciąż marzy, by wrócić do podwodnego świata.
[i]10.45 | Polsat | sobota[/i]
[srodtytul]Junior[/srodtytul]
Naukowcy z San Francisco Alex Hesse (Arnold Schwarzenegger) i Larry Arbogast (Danny DeVito) zajmują się opracowaniem środka zapewniającego prawidłowy przebieg ciąży. Niestety, instytut sponsorujący dotąd ich badania wstrzymuje dotacje na dalsze eksperymenty prowadzone na szympansach. Fundusze otrzymuje natomiast doktor Diana Reddin (Emma Thompson), która pracuje nad innym projektem związanym z regulowaniem płodności. Larry, nie chcąc zaprzepaścić dotychczasowych osiągnięć, wpada na pomysł, by kolega przetestował lek na sobie. Wykrada z laboratorium Reddin komórkę jajową i zapłodnioną umieszcza w ciele Aleksa. Wkrótce Hesse zaczyna dostrzegać u siebie pierwsze oznaki świadczące o tym, że spodziewa się dziecka.
[i]19.30 | TVN 7 | sobota[/i]
[srodtytul]Elza z afrykańskiego buszu[/srodtytul]
Kultowy już film familijny zrealizowany w 1966 roku przez Jamesa Hilla według scenariusza Lestera Cole’a. W dzikiej afrykańskiej krainie Joy Adamson i jej mąż strażnik wychowują młodą lwicę Elzę. Kiedy zwierzę dorasta, George Adamson postanawia nauczyć ją życia w naturalnym środowisku. Elza z filmu Hilla sprawiała i nadal sprawia wiele frajdy najmłodszym widzom. Film uczy szacunku dla świata przyrody oraz zwierząt. Dorosłych natomiast zachęca do odwiedzenia Kenii, zobaczenia Masai Mara, Ngorongoro i Mombasy oraz wiosek Masajów. Powstało kilka części cyklu, którego czas się nie ima. A to przede wszystkim dzięki fascynującym zdjęciom i kapitalnym rolom aktorskim, tak ludzi, jak i zwierząt. Gdyby tym ostatnim przyznawano Oscary, lwiątko grające małą Elzę zdobyłoby go na pewno.
[i]10.40 | Polsat | niedziela[/i]
[srodtytul]Księga baśni[/srodtytul]
Lorenzo Doumani zrealizował film będący opowieścią o chłopcu, który po śmierci ojca przeprowadza się wraz z matką do rodzinnego domu. Wuj ostrzega go, że w budynku jest strych, do którego pod żadnym pozorem nie należy się zbliżać. Jednak w nocy ucieka ukochany pies Leo. Szukając przyjaciela, Leo dociera na strych. Tam znajduje bardzo starą „Księgę baśni”. Gdy bierze ją do ręki, nagle otwierają się drzwi. Chłopiec przechodzi przez nie i trafia do pięknego lasu. Okazuje się, że rządzi nim podła Złomira (Swoosie Kurtz). Napotkany drwal (Richard Moll), widząc, że chłopiec ma ze sobą magiczną księgę, rozpoznaje w nim przepowiadanego wybawcę. Opowiada mu o losach biednego księcia Artura, którego Złomira więzi w zamku.
[i]14.05 | TVN 7 | niedziela[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA