fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Pulitzer "pod strzechy", czyli do Internetu

Nagroda Pulitzera
wirtualnemedia.pl
Serwis internetowy PolitiFact.com, pierwszy raz w historii dostał nagrodę Pulitzera. Portal został uhonorowany za "oddzielanie retoryki od faktów"
"Oddzielenie" ma związek z kampanią prezydencką w USA.
Pulitzer przyznawany przez wydział dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. W uzasadnieniu kapituła podkreśliła fakt, że PolitiFact.com łączy doświadczenie reporterów śledczych z ogromnymi możliwościami sieci www. Serwis, obok zatrudnionych redaktorów, korzysta z pracy i umiejętności dziennikarzy St Petersburg Times.
Dla redaktora naczelnego Neila Browna, Pulitzer jest dowodem na to, że "sieć nie jest wyrokiem śmierci dla papierowych gazet". Według Browna PolitiFact umiejętnie łączy tradycyjną pracę reportera z niezwykle efektywnymi narzędziami jakie oferuje internet.
PolitiFact.com powstał w sierpniu 2007 r. Jego głównym celem stało się monitorowanie prezydenckiej kampanii w USA. W styczniu 2009 roku zaczął interesować się także działaniami polityków z Kongresu, a także urzędników Białego Domu. Właścicielem strony jest Poynter Institute, będący jednocześnie szkołą dziennikarską. Organizacja posiada także gazetę St. Petersburg Times.
[ramka]Pulitzery to jedna z najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich. Są przyznawane corocznie przez 19-osobowy komitet. Każda nagroda wiąże się z czekiem na 10 tys. dolarów, z wyjątkiem nagrody w kategorii "służba publiczna", która jest złotym medalem.[/ramka]
Źródło: Wirtualnemedia.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA