fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Roszady kadrowe we władzach KNF

Marcin Gomoła ma wrócić do KNF
Rzeczpospolita, Raf Rafał Guz
Stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego straci Artur Kluczny. Zastąpić go ma Marcin Gomoła, dla którego byłby to powrót do KNF
Z informacji „Rz” wynika, że do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłynął wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego KNF Artura K. Klucznego. Miejsce nadzorującego rynek kapitałowy Klucznego według naszych informacji ma zająć Marcin Gomoła, który w latach 2006 – 2007 pełnił już tę funkcję.
Przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego w przesłanym nam oświadczeniu napisali, że nie komentują przyczyn zmian personalnych. Komentarza w sprawie ewentualnych zmian kadrowych w KNF odmówił też potencjalny następca Klucznego. – Na razie nie chcę komentować tej sprawy – uciął rozmowę z „Rz” Marcin Gomoła, pracujący obecnie w firmie doradczej Ernst & Young.
– Powodem zmiany jest konflikt Artura Klucznego z szefem urzędu Stanisławem Kluzą – mówi „Rz” osoba zorientowana w sprawie. W ostatnich dniach „Rz” informowała również o tym, że z funkcji wiceministra Skarbu Państwa odwołany zostanie Michał Chyczewski, urzędnik nadzorujący państwowe instytucje finansowe, w tym warszawską giełdę.
Ewentualne objęcie przez Marcina Gomołę funkcji wiceprzewodniczącego KNF stworzy wakat na stanowisku szefa 12-osobowej Rady Edukacji i Ładu Informacyjnego. Powołany w zeszłym roku przez warszawską giełdę organ ma dbać o standardy publicznych wypowiedzi osób związanych z rynkiem kapitałowym.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA